Zavřít reklamu

Samsung v letošním roce představí další generaci chytrých hodinek Gear. V současné době je vyvíjí pod kódovým označením Galileo. Společnost by měla pro nadcházející chytré hodinky zvolit úplně nové jméno a namísto Galaxy S4 dostanou pravděpodobně označení Galaxy Watch. Další zásadní změnou by měl být systém, na kterém hodinky poběží. Samsung by měl totiž namísto vlastního systému Tizen sáhnout po Google Wear OS, tedy operačního systému od Google.

Doposud jsme věděli pouze to, že Samsung na nějakých hodinkách skutečně pracuje a že světlo světa spatří v některém z následujících měsíců. Ovšem důvěryhodný zdroj prozradil, že někteří zaměstnanci firmy už nosí hodinky běžící na Wear OS.

Samsung pravděpodobně testuje na svých hodinkách WearOS

Evan Blass, který je známý na Twitteru pod přezdívkou @evleaks, je jedním z nejznámějších leakerů. Tentokrát do světa vypustil informaci, že chytré hodinky od Samsungu poběží na Wear OS, nikoliv na Tizen OS. Podle jeho slov zaměstnanci Samsungu už hodinky nosí a testují. Blass však neposkytl žádné detaily, takže není zcela jasné, zda se jedná o úplně nové zařízení, nebo byl Wear OS nasazen do nějakého současného modelu chytrých hodinek, které byly pouze upraveny tak, aby dokázaly Wear OS spustit.

Vzhledem k tomu, že se jedná o pouhý únik, nelze považovat za hotovou věc, že nadcházející chytré hodinky dostanou Wear OS. Spekuluje se také o tom, že Samsung v letošním roce odhalí hned dva modely chytrých hodinek, přičemž jeden by běžel na Tizen a druhý na Wear OS.

samsung-gear-s4-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.