Zavřít reklamu

Stejně jako ostatní technologičtí giganti, tak i Samsung začal investovat nemalé finanční prostředky do umělé inteligence. Samsung Research, výzkumný a vývojový uzel korporace Samsung Electronics, dohlíží na rozšíření výzkumných schopností společnosti. Divize Samsung Research v lednu letošního roku otevřela AI centra v Soulu a v Silicon Valley, ovšem tím její úsilí rozhodně nekončí.

Seznam AI center obohacují nově Cambridge, Toronto a Moskva. Samsung Research vedle vytváření nejmodernějších výzkumných zařízení plánuje ještě do roku 2020 zvýšit celkový počet AI pracovníků ve všech jeho AI centrech na 1 000.

Samsung se v rámci výzkumu AI zaměřuje na pět klíčových aspektů

Centrum v Cambridgi povede Andrew Blake, což je průkopník ve vývoji teorie a algoritmů, které počítačům umožňují chovat se, jako by viděly. Středisko v Torontu bude mít pod svými křídly Dr. Larry Heck, tedy odborník na technologii virtuálních asistentů. Heck je také senior viceprezidentem Samsung Research America.

Samsung prozatím neprozradil, kdo bude stát v čele AI centra v Moskvě, ale uvedl, že se v týmu objeví tamní odborníci na umělou inteligenci, jako jsou profesor Dmitry Vetrov z Vysoké školy ekonomické a profesor Victor Lempitsky z Ústavu vědy a techniky Skolkovo.

Jihokorejský gigant se nechal slyšet, že jeho výzkum umělé inteligence se zaměřuje na pět základních aspektů: umělá inteligence je zaměřená na uživatele, vždy se učí, vždy je zde, vždy je užitečná a vždy je bezpečná. Práce v uvedených střediscích se bude zaměřovat na tyto klíčové aspekty. Samsung má pro následujících několik let ambiciózní plány, přičemž doufá, že uživatelům brzy nabídne personalizované a inteligentní služby.

umela-inteligence-fb

Dnes nejčtenější

.