Zavřít reklamu

Není tomu tak dávno, co jsme vás informovali o startu soudní bitvy mezi jihokorejským Samsungem a nizozemskou neziskovou organizací Consumentenbond. Ta totiž poukazuje již dlouhou dobu na to, že Samsung nedodržuje své sliby o podpoře smartphonů a aktualizace uvolňuje pro některé modely daleko méně a hlavně kratší dobu. Záměrně však říkám, že jen pro některé modely. Vlajkové lodě totiž s uvolňováním aktualizací podle Holanďanů problém nemívají, což je však svým způsobem též problém, protože by se mohl i tímto způsobem Samsung snažit spotřebitele nenásilnou cestou přinutit k nákupu dražších telefonů, u kterých si mohou být jisti, že na ně dostanou v následujících letech bez problému všechny aktualizace. A právě tento soudní spor včera skončil.

Pokud tipujete, že v něm uspěl Samsung, máte pravdu. Celá zápletka byla totiž velmi složitá a Samsung se v ní mohl opřít o celou řadu záchytných bodů včetně tvrzení, že aktualizace nejsou jen v jeho rukách, ale musí projít přes více stran a tudíž je velmi obtížné zajistit stoprocentní podporu všem smartphonům. Dále Samsung poukazoval i na to, že vypuštění aktualizací pro všechny modely zároveň není technicky proveditelné kvůli obrovské náročnosti, takže se při uvolňování rozhoduje podle toho, jaký smartphone zkrátka potřebuje danou aktualizaci nejdříve například kvůli výraznému zvýšení výkonu či opravě chyby. Tyto argumenty považoval soud za přijatelné a žalobu neziskovky smetl proto ze stolu. 

Holanďané jsou samozřejmě s rozsudkem nespokojeni, protože jsou přesvědčeni, že si Samsung počíná v tomto ohledu protiprávně. Zda se ale proti verdiktu odvolají zatím nepotvrdili. Jak už jsem však psal výše, s ohledem na složitost celého případu a to, že je aktualizační proces skutečně velmi spletitý, je velmi nepravděpodobné, že by se odvoláním a novým soudním řízením něco změnilo. 

samsung-building-silicon-valley FB

Související články

Dnes nejčtenější

.