Zavřít reklamu

Od druhé poloviny loňského roku se objevilo spoustu zpráv analytických společností, podle nichž se dominance Samsungu na indickém trhu se smartphony snižuje. Dokonce většina zpráv uvádí, že jihokorejského giganta z trůnu sesadila značka Xiaomi, která byla označena za největšího výrobce smartphonů v Indii. Úspěch si společnost Xiaomi vysloužila především díky svým smartphonům Redmi.

Samsung však neustále odmítá takové zprávy a tvrdí, že i nadále si drží vedoucí postavení na indickém trhu. Svá tvrzení podložil zprávou od německé společnosti GfK, podle které Samsung na indickém trhu jednoznačně vede. Výsledky průzkumu zopakoval i Mohandeep Singh, senior viceprezident indické divize Samsungu.

Singh poznamenal, že Samsung sestavil pro Indii extrémně agresivní plány a je dobře připraven zvládnout konkurenci čínských značek. Dále uvedl, že Samsung se nezaměřuje pouze na snížení cen, aby se vypořádal s konkurencí. „Jsme lídrem na trhu, a to nejen na tom prémiovém, ale napříč jednotlivými kategoriemi. Očekáváme, že to tak bude stejné i nadále.“

Takto by mohl vypadat Galaxy S10 s výřezem po vzoru iPhonu X:

Podle německé firmy GfK dosáhl Samsung za první čtvrtletí letošního roku 49,2% tržního podílu. Od dubna 2017 do března 2018 byl jeho tržní podíl 55,2 % v segmentu se smartphony za 590 dolarů a více. Třeba v březnu letošního roku Samsung zaznamenal impozantní podíl na trhu, a to konkrétně 58 %, pravděpodobně díky prodeji Galaxy S9.

Samsung však musí čelit obrovské konkurenci ze strany čínských výrobců smartphonů, a to v segmentu smartphonů nižší a střední třídy. Hlavním konkurentem Samsungu v Indii je Xiaomi, jehož řada Redmi zažívá nevídaný úspěch.

Související články

Dnes nejčtenější

.