Zavřít reklamu

Výrobci smartphonů v současné době kopírují design především od vlajkových lodí Samsungu a Applu. Ovšem charakteristickým rysem smartphonů jihokorejského giganta je zakřivený OLED displej. Vzhledem k tomu, že zakřivený displej je spojen s vyššími náklady a technickými výzvami, ostatní značky na trhu se nesnaží tento prvek nějak kopírovat.

Zdá se však, že jedna společnost se pustila do výroby smartphonu se zakřiveným displejem. Čínská společnost Oppo by mohla brzy představit zařízení s takzvaným edge displejem, neboť začala nakupovat flexibilní OLED panely o velikosti 6,42 palců od Samsungu. Oppo by tak mohl nový telefon představit už v červenci či v srpnu letošního roku.

Flexibilní OLED displeje nejsou zrovna nejlevnější záležitostí, přičemž jeden panel stojí okolo 100 dolarů, zatímco plochý panel stojí pouze 20 dolarů. Podle všeho tedy Oppo pracuje na prémiové vlajkové lodi s vyšší pořizovací cenou.

Samsung Display je největším dodavatelem OLED panelů na světě. Jak v kvalitě, tak i v rozsahu dodávek je na současném trhu bezkonkurenční. Jeho dominantní postavení v tomto sektoru je možné odvodit ze skutečnosti, že je jediným dodavatelem OLED displej pro iPhone X.

Samsung Galaxy S7 edge OLED FB

Dnes nejčtenější

.