Zavřít reklamu

Určitě máte ještě všichni v živé paměti skandál s explodujícími bateriemi v modelech Galaxy Note 7 od Samsungu. Tato aféra, které se celý svět smál, modelovou řadu Note téměř usmrtila a bylo velké štěstí, že se jí Samsungu podařilo zachránit velmi oblíbeným modelem Galaxy Note8. Pokud byste si však mysleli, že jsou podobné problémy již navždy pryč, mýlili byste se. S explodujícími smartphony se totiž Samsung čas od času potýká.

Velmi nepříjemná událost spojená s explozí smartphonu od Samsungu se stala na konci května v americkém Detroitu. Podle dostupných informací v něm cestovala jedna žena autem, ve kterém měla i modely Galaxy S4 a Galaxy S8, které měla položené u sebe. Zničehonic si však všimla při řízení jiskry, která vyšla z jednoho z těchto smartphonů. Žena samozřejmě na nic nečekala, automobil zastavila a vystoupila z něj. Ten záhy zachvátily plameny a vůz zcela zdevastovaly.

Ačkoliv může zdát celý příběh poměrně neuvěřitelně, jeho děj potvrzují i hasiči z detroitského hasičského sboru, kteří k požáru vyjížděli. Žena se pak samozřejmě obrátila na svého právníka, který ji nyní pomáhá situaci vyřešit. Ten již kontaktoval Samsung, který se postavil k celému problému čelem a ihned vyslal své techniky, aby auto a části telefonu, který údajně zapříčinil požár, prohlédli a zjistili detaily. Těžko však v tuto chvíli říci, jaké budou jeho následné kroky. Pokud ale zjistí, že za zničený automobil stojí skutečně jeho přístroj, dá se očekávat odškodnění. Nyní je však stále přesvědčen o tom, že jsou jeho telefony kvalitní a bezpečné. “Stojíme si za tím, že jsou miliony telefonů Samsung v USA kvalitní a bezpečné. Nyní chceme provést důkladné prošetření této záležitosti, díky čemuž odhalíme pravou příčinu. Dokud však všechny důkazy neprozkoumáme, nebudeme schopni zjistit pravou příčinu,” vyjádřil se Samsung k případu. 

Uvidíme, jak tedy celé vyšetřování dopadne a zda se podaří zjistit i to,  jaký telefon požár zapříčinil. Už nyní je ale jasné, že se jedná skutečně o ojedinělý případ, který se ve světě stává velmi zřídka. Pokud tedy nad smartphonem od Samsungu uvažujete, bát se jeho zahoření rozhodně nemusíte. 

Samsung fire car

Související články

Dnes nejčtenější

.