Zavřít reklamu

O obsah vo vašom zariadení môžete kedykoľvek prísť, a tak je dobre si svoje dáta niekde uchovať. Takisto pred záručnou reklamáciou je potrebné na to myslieť, nakoľko servisné stredisko nenesie zodpovednosť za stratu dát.

Vedeli ste, že okrem kontaktov, fotiek a hudby si môžete zálohovať aj sms správy, denník hovorov, nastavenie telefónu, aplikácie a mnoho iného? Spôsobov, ako na to, je mnoho. V tomto článku si ukážeme tie najznámejšie.

Kies/ Smart Switch/ Smart Switch Mobile

Samsung  niekoľko rokov poskytuje možnosť zálohy dát cez svoj vlastný softvér. Jedná sa o program do počítača, ktorý sa dá stiahnuť priamo zo stránok Samsungu. Na výber máte buď Kies alebo Smart Switch vo verziách Kies, ktorý je určený hlavne pre staršie zariadenia od Androidu 2.1 po Android 4.2 . Alebo Kies 3 od Androidu 4.3 vyššie . No v tomto prípade odporúčam už presedlať na Smart Switch, ktorý ponúka viac zálohovacích položiek a presun súborov aj z iPhonov alebo Blackberry.

Smart Switch Mobile je mobilná alternatíva, v ktorej sa nevykonáva priamo záloha dát, ale presun súborov z jedného zariadenia (Samsung, iPhone, Blackberry) na druhé. Prenos môže byť bezdrátový cez mobilný prístupový bod alebo cez OTG.

Programy sú úplne jednoduché na ovládanie a zálohujú vám aj to, čo by ste možno nepotrebovali. Všetky vám vykonajú kompletnú zálohu dát ako sú kontakty, SMS, denník hovorov, nastavenia, fotky, hudba, videá, aplikácie, budík a mnoho ďalšieho.

Google účet

Najjednoduchšie zálohovanie na dennej báze je cez Google účet. Dáta sú synchronizované pri každej zmene a užívateľ k ním môže pristupovať, či už cez mobilný telefón alebo počítač. Nastavenie je jednoduché. Stačí si pridať účet a nastaviť synchronizáciu všetkého, čo potrebujete.

Najviac je využívaná hlavne záloha kontaktov a kalendára. Pre zálohu fotografií je potrebné mať nainštalovanú a aktualizovanú aplikáciu Fotky z obchodu Google Play. V nastaveniach povolíte synchronizáciu a už sa o nič nestaráte. Google pre vaše fotky ponúka neobmedzené úložisko vo vysokej kvalite. Pre zálohu fotografií v originálnom rozlíšení je dostupných len 15 GB priestoru zdarma.

Samsung Cloud

Samsung minulý rok s predstavením svojho vlajkového modelu Galaxy Note 7 predstavil aj svoj vlastný cloud. Všetci užívatelia tohto modelu mali k dispozícií 15 GB úložiska zdarma. Po nepríjemnostiach a po ukončení jeho predaja, Samsung ponúkol cloud aj pre staršie modely Galaxy S7 a S7 Edge.

Momentálne toto úložisko podporujú len S8, S8+, S7 a S7 Edge, no nevylučuje sa rozšírenie pre ďalšie zariadenia. Poďme si trocha priblížiť, aké výhody nám táto služba ponúka.

Ako bolo vyššie spomenuté, užívateľ má k dispozícii 15 GB priestoru zdarma. Ak by to bolo málo, je možné úložisko rozšíriť na 50 alebo 200 GB, ale už za mesačné poplatky. Čo sa týka obsahu, je možné zálohovanie kontaktov, kalendára, poznámok, internetu, galérie, hudby, správ, údajov z klávesnice a kompletného nastavenia telefónu v rámci tapety a vyzváňania.

Cloud je viazaný na Samsung účet a pokiaľ sa prihlásite na inom zariadení, tak dáta sa vám synchronizujú. 15 GB môže byť v dnešnej dobe dosť limitujúce číslo, a tak zálohu galérie by som nechal na Google alebo manuálnu zálohu do počítača.

Zálohu dát netreba podceňovať. Mnohí z nás majú v mobilných telefónoch uložené svoje dlhoročné fotky a zrazu keď sa mobil pokazí, tak ostanú len oči pre plač. Záloha dát môže byť v autorizovaných servisných centrách spoplatnená.

Google-Drive-backups-copy

Dnes nejčtenější

.