Zavřít reklamu

Je to už poměrně dávno, co byly naše mobilní telefony odolné proti různým poškození včetně pádů či různých nárazů. Tyto telefony se však samozřejmě nedají s tím, co můžeme v rukou držet nyní, absolutně rovnat. Z neforemných cihliček, které měly titěrný displej, pronikavé vyzvánění a týdenní výdrž baterie, se totiž postupem času staly úzké placky s displejem přes celou přední stranu, které nám krom volání a “esemeskování” umožňují i celou řadu další věcí včetně procházení internetu, navigací v autě či sledování filmů. To vše ale na úkor odolnosti, která se nyní nedá s mobily minulé generace takřka srovnávat. Tomu by ale mohl být teoreticky již brzy konec.

Samsung se před pár dny pochlubil velmi zajímavou novinkou, která by mohla znamenat slušnou revoluci. Podařilo se mu totiž vyvinout OLED panel tak odolný, že při testech společnosti Underwriters Laboratories, která se mimo jiné testy odolnosti různých produktů v rámci americké správy pro bezpečnost a zdraví zabývá, obstál na výbornou a může se tak pochlubit certifikátem “nerozbitnosti”.

A čím že vlastně nový OLED panel tak zaujal? Především tím, že i přes sérii pádů z různých výšek od 1,2 po 1,8 metru se s displejem nestalo prakticky nic a stále fungoval. A jen tak pro zajímavost: jen z 1,2 metru spadl na tvrdou zem 26x, což by většina smartphonů s nynějšími typy displejů v žádném případě nerozdýchala. Hlavním důvodem nerozbitnosti je nový postup výroby, který má za cíl veškeré možné problémy s displejem při pádu eliminovat. I navzdory lehce odlišnému postupu výroby je však panel mimořádně lehký a tvrdý. 

Díky této novince bychom se tak mohli dočkat v budoucnu takřka nezničitelných smartphonů či tabletů, které by na rozdíl od nynějších modelů většinu pádů na zem bez problémů přežily. Těžko však říci, zda se právě do implementace této novinky Samsung či jiní výrobci nějak výrazně pohrnou. Mnozí z nás se totiž při rozbití displeje rozmýšlí nad tím, zda má vůbec jeho výměna význam, či zda není lepší zainvestovat do nového produktu. Díky “nerozbitným” displejům by se však mohlo toto dilema vytratit a tím pádem by se teoreticky mohly i snížit prodeje nových produktů.

samsung-unbreakable-display displej

Související články

Dnes nejčtenější

.