Zavřít reklamu

O tom, že se v dílnách Samsungu tvrdě pracuje na revolučním smartphonu, který by měl být určitým způsobem ohebný, si štěbetají vrabci na střeše již poměrně dlouhou dobu. Jak je totiž u jihokorejského giganta zvykem, utajování informací o chystaných produktech není zrovna jeho doménou, takže jsme se o možném vývoji tohoto produktu dozvěděli již před poměrně dlouhou dobou. V uplynulých měsících jsme ale několikrát slyšeli i o tom, že se projekt nedaří přesně tak, jak by měl, a že představení telefonu je tak zatím v nedohlednu. To ale není podle nových zpráv žádná pravda.

Podle zpravodajců z Wall Street Journal je Samsung s vývojem smartphonu již téměř u konce. Před nějakým časem se měl totiž rozhodnout nad finální podobou produktu, který je kódově označován jako “vítěz”. Představení bychom se tak mohli dočkat již na veletrhu CES, který se bude konat na začátku příštího roku v Las Vegas. Vyplnilo by se tak mnoho předpovědí, které představení právě tady naznačovaly již v minulosti.

Trojice konceptů skládacího smartphonu:

A na co že se tedy vlastně můžeme těšit? Podle nových informací dostane revoluční smartphone do vínku obří 7” displej, který se bude zhruba uprostřed ohýbat. Po sklopení smartphonu by měl být telefon velmi podobný například peněžence, přičemž displej bude schován uvnitř. Zajímavé je, že displej by měl být složen skutečně jen z jedné obrazovky, která se bude ohýbat, zatímco pokusy jiných výrobců se snažili skládání obejít skrze dva displeje rozdělené ve středu. Už z tohoto je tak víceméně jasné, že se jedná o skutečně zajímavé zařízení, které nebude mít ve světě nějakou dobu obdoby. I proto u něj může Samsung nasadit vysokou cenu, která by měla podle analytiků začínat na 1500 dolarech. I přes vysokou cenu ale Jihokorejci věří, že s telefonem zažijí úspěch a osloví jím především zákazníky, kteří mají chuť vyzkoušet revoluční produkty a nebojí se experimentovat.

Zpočátku by měl Samsung uvolnit jen malý počet těchto telefonů. Pokud se ale ukáže, že je o ně ve světě zájem, do masové výroby by mohl tento telefon vstoupit zhruba ve druhé polovině příštího roku. Podobné plány jsou ale samozřejmě zatím spíše hudbou budoucnosti a až čas ukáže, zda je něco takového vůbec reálné. 

Samsung-foldable-smartphone-FB

Dnes nejčtenější

.