Zavřít reklamu

Samsung je na trhu se smartphony fenoménem. Díky svému širokému portfoliu mu totiž suverénně již řadu let vévodí a podle nových statistik, které zahrnují prodeje z uplynulého čtvrtletí, to vypadá, že mu na záda ještě nějaký ten pátek nikdo dýchat nebude. Jeho kralování je totiž stále velmi výrazné a pořadí v žebříčku výrobců se prohazuje tak maximálně pod ním. Jak na tom je tedy Samsung nyní?

Přestože se analytické společnosti v číslech lehce rozchází, shodují se alespoň na tom, že podíl Samsungu na trhu se smartphony je více než 20 % a přibližuje se 21 %. Za druhé čtvrtletí tohoto roku se mu totiž podařilo prodat 71,5 milionů smartphonů, což je o 15 milionů více, než se podařilo jeho hlavnímu rivalovi. Tím už ale není cupertinský Apple, ale čínský Huawei. Tomu se totiž podařilo v uplynulém čtvrtletí prodat o zhruba 13 milionů smartphonů více. Právě to by ale mohlo být do budoucna pro Samsung varování. Zatímco jeho podíl na trhu totiž klesl meziročně o 2 %, Huawei meziročně vystřelil hned o 5 %. Pokud by se čínskému výrobci toto tempo růstu podařilo udržet i nadále, je vcelku reálné, že by Samsung za pár let předstihl. 

Cena, kterou nepřekonáš

Hlavní zbraní Huawei jsou jeho velmi solidně vybavené modely, které je schopen prodávat za nízkou cenu. Ačkoliv se o totéž snaží i Samsung, čínskému výrobci příliš konkurovat nemůže. Nicméně má v plánu vyrábět modely, které by měly jeho útok alespoň částečně odrazit. Zda se mu to ale zcela podaří zůstává ve hvězdách. 

Uvidíme, jak se tedy situace na trhu se smartphony vyvine v následujících letech. Faktem totiž je, že jí může výrazně zamíchat i jeden jediný povedený model, který poblázní celý svět. Tím by mohl být revoluční skládací smartphone od Samsungu, na kterém se již dlouho pracuje, či za pár dní představený Galaxy Note9. I Huawei ale bude mít určitě svá esa v rukávu a je možné, že se mu je podaří vytáhnout a Samsung jimi přebít. Vše ale ukáže až čas. 

Samsung Galaxy S8 FB

Dnes nejčtenější

.