Zavřít reklamu

O tom, že se mnoho společností v čele se Samsungem snaží vyvinout ohebný či chcete-li skládací smartphone, si šuškají vrabci na střeše již nějaký ten pátek. Všem je totiž jasné, že je myšlenka takovéhoto smartphonu skutečně revoluční a kdo jej jako první ukáže světu, zapíše se do historie zlatým písmem. Samsungu ale podle všeho jen to nestačí. 

Ačkoliv ještě jihokorejský gigant svůj skládací telefon ani nepředstavil, z jihokorejských médií k nám doputovaly zprávy o tom, že se snaží s ostatními výrobci smartphonů včetně Xiaomi a Oppo, které se též o výrobu vlastních telefonů snaží, domluvit na výrobě displejů pro jejich telefony. Pokud se to Samsungu podaří, mohl by se krom vládce trhu s OLED displeji stát i vládcem trhu s tímto speciálním artiklem. 

Trojice konceptů skládacího smartphonu:

Pokud by se Samsung k tomuto kroku odhodlal, bylo by to poměrně zvláštní. V minulosti jsme totiž byli zvyklí spíše na to, že své prémiové komponenty, kterými se od konkurence odlišoval, používal nějaký čas vždy výhradně jen pro sebe a až poté je uvolnil na trh pro další společnosti. Nicméně vzhledem k možné poptávce po skládacích displejích by mohl udělal Samsung výjimku. Tím spíš, když by díky ní pohádkově zbohatl.

Uvidíme, jak se tedy celá situace ohledně skládacích smartphonů nakonec vyvrbí. Ačkoliv jsme totiž o této novince slyšeli již mnoho včetně údajného testování či tajných schůzek na světových technologických veletrzích, zatím jsme žádný hmatatelný důkaz neviděli. 

Samsung-foldable-smartphone-FB

Související články

Dnes nejčtenější

.