Zavřít reklamu

Samsung je proslulý především tím, že aktualizace systému na jeho smartphony přichází poměrně pozdě. Většinou trvá i více než šest měsíců, než Samsung uvolní uživatelům aktualizaci na nejnovější verzi Androidu. Zkrátit si čekání můžete novými screenshoty, jež zachycují Android 9.0 Pie s inovovaným prostředím Samsung Experience 10.0 na modelu Galaxy S9+.

Uživatelské prostředí

Jednou z nejvýraznějších změn je nové tmavé prostředí zvané night theme, díky kterému dokonale vyniknou Super AMOLED displeje. V testovacím nastavení je sice aktivováno tmavé prostředí bez možnosti přepnout ho do světlé varianty, ale to ještě Samsung změní. Dalších designových změn se dočkaly karty a nabídky, které mají zakulacené rohy, což je i v čistém Androidu 9.0 Pie. Změna je viditelná například v notifikacích. Přepracování se dočkala také stahovací lišta s přepínači, jejichž ikonky jsou kruhové. A zamykací obrazovka už nemá ve spodní části ikonky, ale pouze barevné proužky, a hodiny jsou posunuty více do středu obrazovky.

Za zmínku stojí i multitasking, přičemž mezi aplikacemi se můžete přesouvat horizontálně, nikoliv vertikálně. Pod seznamem naposledy spuštěných aplikací ještě najdete dock s nejčastěji používanými aplikacemi.

Nastavení

Samsung přináší tmavé téma, jak jsme už zmínili výše, a tak bude možné přepínat mezi světlým a tmavým tématem, a to buď manuálně, nebo si nastavíte čas, kdy se má prostředí přepnout do tmavého režimu. V nastavení bude možné nastavit také automatické snižování jasu. Dále si v nastavení upravíte gesta a aktivujete či deaktivujete pohyby. Jednou z novinek je, že se telefon probudí, jakmile ho zvednete ze stolu. Samsung v neposlední řadě přináší ovládání gesty, ovšem nebude takové, jako je Google představil v čistém Androidu 9.0 Pie.

Systémové aplikace

Designových změn se dočkali i aplikace od Samsungu, které se dokážou přizpůsobit tmavému i světlému tématu. Podívejte se konkrétně na aplikace Telefon, Zprávy, Prohlížeč souborů, Mail či Galerie.

Samsung Experience 10.0 přinese vskutku velké změny, prozatím však není jasné, jak moc je systém stabilní, a proto není možné odhadnout, kdy přesně Samsung update uvolní. Podle všeho veřejná beta spatří světlo světa koncem letošního roku a ostrá verze by měla potom vyjít začátkem příštího roku.

Dnes nejčtenější

.