Zavřít reklamu

Jste milovníky her a Harryho Pottera? Pak pro vás máme skvělou a především velmi zajímavou zprávu. Samsung se totiž podle dostupných informací dohodl s vývojářským studiem Niantic na vývoji exkluzivního titulu pro jeho smartphony. A jak se zdá, mohlo by se jednat o skutečnou revoluci na poli mobilního gamingu. 

Hra by měla být údajně stylem podobná fenoménu Pokémon GO. Odehrávat se však bude v čarodějném světě Harryho Pottera a to skutečně se vší parádou. Vypadá to totiž, že při hraní si budeme moci užít i reálné máchání kouzelnou hůlkou, kterou však samozřejmě u Samsungu nahradí S Pen. Právě tato informace ale vyvolává otázky, jelikož není jasné, jakým způsobem by Samsung a studio Niantic vyřešili absenci stylusu u dalších modelů. Jelikož je však vývoj exkluzivního titulu pouze pro jediný telefon poměrně nepravděpodobný, dá se očekávat, že v případě modelu Note se dočkáme spíš jakési “hůlkové” nástavby.

Ostatně, skutečně zajímavé věci lze s S Penem vytvářet až nyní u modelu Note9, jelikož se teprve teď dočkal Bluetooth konektivity a tlačítka, kterým lze phablet na dálku ovládat. Ten však žádné obří množství uživatelů nevlastní a i kdyby ano, všichni si hru rozhodně nestáhnou. Investice ve výši 40 milionů dolarů by se tak Samsungu nevyplatila.

Detailů o hře bychom se mohli údajně dočkat již na veletrhu CES 2019 či MWC 2019, na kterém by se měly světu ukázat i nové vlajkové lodě pro příští rok – modely Galaxy S10. Snad se tedy hra vydaří a ve světě vzbudí velké nadšení. Díky zakomponování S Penu by se to však povést určitě mohlo. 

Harry Potter Wizards Unite

Dnes nejčtenější

.