Zavřít reklamu

Samsung a Apple. Dva největší rivalové na poli chytrých telefonů. Každý dominuje ve své specifické oblasti a oba mají co nabídnout. I jejich poslední vlajkové telefony jsou špičkové, avšak přeci mají své určité vlastnosti, kterými převyšují svého konkurenta. V dnešní článků jsme se tak zaměřili, v čem všem je Galaxy Note 9 lepší než iPhone XS Max.

1) S Pen

S Pen je jedinečný stylus zakomponovaný přímo v těle telefonu, který v sobě skrývá neuvěřitelnou přesnost používání a mnoho funkcí. Díky S Penu lze kreslit, psát poznámky nebo třeba ovládat vzdáleně prezentaci či spoušť fotoaparátu. Nabíjí se přímo v těle telefonu a vydrží 30 minut používání za pouhých 40 vteřin nabíjení.

Samsung-Galaxy-NotE9 in hand FB

2) Nižší cena a vyšší základní kapacita

Porovnáme-li základní modely obou značek, zjistíme, že hrají ve prospěch korejské značky. Samsung nabízí základních 128 GB paměti za cenu 25 990 Kč, zato iPhone XS Max má základní kapacitu pouze 64 GB a stojí o celých 7000 Kč více. Další výhodou jsou i poměrně časté akce Cashback, ve kterých Samsung vrací určitou část prodejní ceny zpět kupujícímu díky čemuž se dají ušetřit pěkné peníze.

3) DeX

Pokud jste majitelem DeX stanice nebo nově kabelu HDMI na USB-C a máte monitor s klávesnicí, můžete si ze svého Note 9 udělat stolní počítač vhodný pro kancelářské práce nebo třeba tvorbu tabulek a prezentací. DeX je skvělá ukázka toho, jak jsou v dnešní době mobilní procesory neskutečně výkonné a schopné.

4) Témata

Pokud vás již omrzel stále stejný vzhled uživatelského prostředí vašeho Samsungu, můžete jednoduše stáhnout další témata a změnit tak celý vzhled zařízení od stylu ikon třeba až po zvuky oznámení.

5) Super Slow Motion video

Galaxy Note 9 nabízí velmi vysokou snímkovací frekvenci 960 snímků za vteřinu. Zvládne to sice pouze po určitou dobu, ale zachytíte tak důležité momenty v mnohem detailnějším klipu, kterým se můžete chlubit všem majitelům iPhonů. Co se týká jablečných zařízení tak ty zvládnou pouhých 240 snímků za vteřinu.

6) Podrobnější informace o baterii

Pokud patříte k náročným uživatelům, kteří svému telefonu dávají zabrat a zajímají je všechny možné informace, budete se v prostředí Samsungu cítit jako doma. Co se týká třeba baterie, lze zde sledovat odhad času, jak dlouho bude vaše zařízení ještě schopno fungovat, nebo třeba přehled o tom, za jak dlouho bude vaše baterie plně nabitá.

7) Plánované zprávy

V dnešním světě stále jen někam spěcháme, a proto někdy zapomeneme i na velmi důležité události jako jsou třeba narozeniny našich blízkých. Se skvělou funkcí Samsung telefonů si nyní již neuděláte ostudu, protože si můžete dopředu napsat SMS zprávu a nastavit si jaký den a v kolik hodin má být příjemci odeslána. Lze to skvěle využít třeba pro narozeninová přání která mohou být napsána spoustu dní dopředu a vy tak nezapomenete napsat narozeninovou SMS jako každý rok.

8) Sluchátkový jack

Samsung má oproti konkurenci v rukávu ještě další eso a tím je jack na sluchátka. Korejskému výrobci se podařilo udělat zařízení s brilantním displejem, velkou baterií, stylusem s PEN, a ještě ke všemu se sluchátkovým headphone jackem a to vše ve voděodolném těle.

9) Schránka pro kopírování

O Samsungu se říká, že telefony plní nepotřebnými funkcemi, pokud ale patříte k lidem, kteří pracují s textem a často kopírují, tuto funkci si určitě zamilujete. Jedná se o schránku, do které kopírujete libovolný počet textů, a následně při vkládání si jen vyberete který chcete vložit. To vše opravdu urychlí práci nejednomu pisálkovi.

10) Rychlonabíjení

Samsung telefony podporují rychlé nabíjení již pěknou řádku let, výhodou oproti konkurenci je ale to, že rychlonabíjecí adaptér dostanete již v balení a nemusíte jej dokupovat samostatně tak jako u Applu.

11) Multitasking

Když už máte tak úchvatný velký displej, jaký nabízí Note 9, byla by škoda se na něm dívat pouze na jednu aplikaci. Je zde proto možnost používat souběžně dvě aplikace jejíchž velikost lze libovolně měnit. Není tak problém na jedné půlce displeje sledovat oblíbený seriál a na druhé v prohlížeči hledat recept na večeři. Mimo to lze aplikace zmenšit do jakýchsi bublin které plavou na displeji a kdykoliv je můžete vyvolat a pracovat s nimi.

12) Slot na micro SD kartu

Mezi další výhody, které u konkurence nejsou samozřejmostí je i slot na micro SD kartu. Díky tomu lze velmi rychle a poměrně levně rozšířit kapacitu telefonu, a to až na 1 TB. U konurence je potřeba myslet dopředu, protože si úložiště již nerozšíříte.

13) Secure Folder

Jedná se o zabezpečenou složku, která kompletně oddělí tajný obsah od všeho ostatního v telefonu. Lze zde schovat fotografie, poznámky nebo i všemožné aplikace. Pokud v této zabezpečené části telefonu máte určitou aplikaci, kterou si stáhnete i do klasického nezabezpečeného rozhraní, budou jednat jako dvě samostatné fungující aplikace které samy na sebe nemají vliv.

14) Rychlé spuštění kamery odkudkoliv

Pokud se někdy nacházíte v situaci, kdy je potřeba akutně zachytit snímek, ale nikdy to nestihnete, zapamatujte si jednoduchý dvojstisk zamykacího tlačítka, kterým rychle spustíte kameru a jste tak připraveni okamžitě zachytit daný moment.

15) Notifikace

Note 9 vám může dát vědět ohledně příchozí notifikace hned několika způsoby. Prvním z nich je třeba notifikační LED dioda, která mění barvu v závislosti na aplikaci, ze které vám notifikace přišla.  Za zmínku také stojí Always On Display, díky kterému se ani nemusíte dotýkat telefonu a na stále rozsvíceném displeji uvidíte vše potřebné.

16) Ultra Power Saving Mode

Pokud se někdy ocitnete na opuštěném ostrově bez zdroje elektřiny, nezoufejte. Díky funkci Ultra Power Saving Mode z několikahodinové výdrže uděláte několikadenní. Telefon velmi výrazně omezí funkce na pozadí a celkový vzhled uživatelského prostředí. Váš chytrý Note 9 se změní na méně chytrý telefon se základními funkcemi, a to na úkor několikadenní výdrže na baterii. Zůstává ale vše potřebné, jako je telefonování, SMS zprávy, internetový prohlížeč nebo třeba kalkulačka a další funkce.

17) Dlouhé screenshoty

Určitě se vám již někdy stalo, že jste někomu potřebovali poslat určitou konverzaci, a nešlo to udělat jinak než deseti snímky obrazovky, které jsou nepřehledné pro příjemce, a ještě dělají nepořádek v galerii. Samsung proto nabízí funkci, díky které můžete udělat pouze jeden, a to velmi dlouhý snímek obrazovky na který se vejde vše potřebné.

18) Edge Panel

Galaxy Note 9 má mírně zahnuté strany displeje, a proto jsou vhodné pro aplikace a zkratky na Edge panelu. Jednoduše si můžete nastavit které aplikace se mají v edge panelu zobrazovat a poté jednoduchým swajpnutím ze strany vyvoláte postranní nabídku. Skvělé využití má třeba pro metr, díky kterému si můžete změřit menší věci. Jedná se o snadno využitelnou a užitečnou funkci.

19) Neviditelný home button

Další věcí vymyšlenou až do konce je i neviditelný home button. Dolní oblast telefonu, ve které se nachází softwarová tlačítka je totiž senzitivní na tlak, a proto lze home button používat i při zatlačení na oblast home buttonu. Toto se nejvíce hodí ve hrách, kde softwarová tlačítka zmizí a vám pak pouze stačí zatlačit na spodní hranu a z aplikace vyskočit.

Galaxy S8 home button FB
iPhone XS Max vs. Galaxy Note9 FB

Dnes nejčtenější

.