Zavřít reklamu

Systém Android nabízí už v základu mnoho různých přizpůsobení. Poměrně jednoduše se navíc můžou aktivovat možnosti Pro vývojáře, ve kterých se dají najít další zajímavé triky. Dnes se podíváme na možnost zrychlení animací systému, případně poradíme, jak je úplně vypnout.

V první řadě si tohle speciální nastavení musíte aktivovat. Naštěstí to není nic složitého a nehrozí žádné nebezpečí. Pozor ale na samotné nastavení Pro vývojáře, kde se nachází několik pokročilých funkcí, které když špatně aktivujete, můžete si zničit telefon. K aktivaci se dostanete přes nastavení systému, kde si vyberete položku Informace o telefonu (případně jen O telefonu, Telefon nebo Verze systému Android – záleží na výrobci). Zde je důležitá položka Číslo sestavení, na kterou musíte poklepat celkem sedmkrát.  Někteří výrobci poté kvůli bezpečnosti požadují zadání hesla. Jakmile jej vyplníte, tak máte hotovo a možnosti Pro vývojáře aktivní. Většinou je naleznete v hlavní sekci nastavení úplně dole.

V možnostech Pro vývojáře poté scrollujte do cca dvou třetin, až narazíte na sekci Vykreslování. Zde uvidíte tři položky Měřítko animace okna, Měrítko animace přeměny a Měřítko délky animace. Doporučujeme u všech tří měřítek nastavit hodnotu 0.5x. Systémové animace zůstanou zachovány, ale znatelně se zrychlí. Na stejné obrazovce můžete animace dokonce zcela vypnout. Jejich vypnutí ale nedoporučujeme, protože systém bez animací nevypadá zrovna pěkně, spíše to bude připomínat zasekaný telefon.

Dnes nejčtenější

.