Zavřít reklamu

Nabíjecích adaptérů je doopravdy mnoho a vybrat si můžete snad z jakéhokoliv tvaru a vlastností. Většina z vás nejspíše produkty nabíjí pomocí pomocí originálních nabíječek. Nemusíte totiž řešit, zdali je nějaká jiná nabíječka správná pro určité zařízení a věříte, že výrobce k němu přibaluje také správnou nabíječku. Dnes se však ale podíváme na nabíjecí adaptéry Swissten, které jsem snad ještě v Česku neviděl. Určitě znáte tu situaci, kdy rekonstruujete pokoj či jinou místnost a jedinou zásuvku na stěně zasunete postelí, anebo skříní. Klasickou nabíječku, například na mobilní telefon, která má vývod přímo rovně, byste možná za postel dali, avšak kabel by byl ohnutý do pravého úhlu, tudíž se nemusíme bavit o jeho životnosti. Nepředbíhejme ale zbytečně a pojďme se prvně podívat na specifikace, balení, a až poté se vrhněme na osobní zkušenost.

Oficiální specifikace

Pokud vás tyto Slim nabíjecí adaptéry zaujaly již z úvodu, tak věřte, že v technických specifikacích vás zaujmou dvakrát tolik. Nejedná se totiž o obyčejné, v dnešní době už pomalé, adaptéry. Výstup adaptérů je 3A při 5V, dohromady tedy dokáže adaptér vyprodukovat maximální výkon až 15W. To znamená, že tento adaptér můžeme s klidnou hlavou srovnat s originálím 18W rychlonabíjecím adaptérem od Applu. Rychlonabíjení nejnovějších iPhonů tedy nebude ani se Slim adaptérem žádný problém. K zakoupení jsou k dispozici jak samotné adaptéry, tak také adaptéry s kabely. Vybrat si můžete mezi Lightning konektorem (s certifikací MFi i bez ní), anebo s klasickým microUSB konektorem. Adaptéry jsou k dispozici ve dvou barevných provedeních – černá a bílá, podle kterého se také odvíjí barva dodávaného kabelu. Při nabíjení je využitá technologie Smart IC, tudíž máte vždy jistotu, že nabíjené zařízení dostane přesně takový výkon, jaký požaduje.

Balení

Podíváme-li se na stránku balení, tak nás nikterak nepřekvapí – co byste také v balení nabíjecích adaptérů očekávali. Na přední straně krabičky si můžete prohlédnout variantu, kterou jste si zakoupili (popřípadě kterou si zrovna chcete zakoupit). Naprosto ideální je fakt, že ihned na přední straně vidíte jak barevné provedení, tak také to, jaký kabel k adaptéru v balení dostanete. Barvu samotného adaptéru si můžete ještě na vlastní oči ověřit tak, že odklopíte čelo přední strany krabičky. Po odklopení se můžete skrze průhledné okénko podívat na to, zdali barva adaptéru doopravdy koresponduje. Na druhé straně odklopené části se poté nachází vyobrazené využití Slim adaptéru v praxi. Po otevření krabičky stačí vytáhnout plastovou přenosku, ve které se nachází samotný adaptér (a popřípadě kabel). Nic víc v balení nehledejte – návod pro správné použití se nachází na zadní straně krabičky.

Zpracování

Ohledně zpracování nemám jedinou výtku. Adaptéry a jejich design mě nadchl ihned poté, co jsem měl možnost je vzít do rukou. Jejich design je perfektně minimalistický a „čistý“, nikde nenajdete žádné zbytečnosti. Použitý materiál k výrobě je samozřejmě plast, ten je však ale zpracován do opravu pěkné matné podoby. Jak už jsem zmínil v úvodu, tak ve spodní (či horní) části se nachází dva USB výstupy. Pokud adaptér do zásuvky umístíte tak, že budou USB výstupy směřovat dolů, tak získáte ještě jednu skvělou vychytávku navíc. Na horní straně adaptéru se totiž nachází jakási „drážka“, do které můžete vložit vaše nabíjené zařízení. V případě, že nemáte po ruce nějaké odkládací místo, tak nemusíte zařízení pokládat na zem, nýbrž ho položíte na vrch samotného adaptéru, odkud jen tak nespadne. Avšak v případě, že adaptér v zásuvce otočíte výstupy nahoru, tak o tuto „vymoženost“ jednoduše přijdete. Na přední straně adaptéru poté najdete decentní logo Swisstenu. Jediná věc, co by vám možná mohla vadit, je modrá LED dioda, která se rozsvítí po připojení do zásuvky. Nejedná se však o nic, co by nevyřešil kus lepící pásky.

Osobní zkušenost

Swissten navrhl speciální Slim adaptéry, aby se vyhnul jednak zbytečnému ohýbání kabelů, a také kvůli tomu, abyste v případě nutnosti mohli přisunout kus nábytku až ke zdi i v případě, že chcete mít v zásuvce zapojený adaptér. Upřímně musím říct, že jsem si Slim adaptéry zamiloval prakticky ihned po prvním použití. Vývod kabelů dolů, či nahoru mi dává o mnoho větší smysl, tedy pokud adaptér připojíte přímo do zásuvky ve zdi, a nikoliv někam na prodlužovací kabel. Pokud někde máte nevyužitou zásuvku, tak právě pomocí Slim adaptéru ji můžete ihned začít využívat. V dnešní době jsou navíc velmi moderní bílé stěny – pokud využijete bílého adaptéru, tak si jej ani nikdo nevšimne. Osobně jsem jeden z adaptérů ihned využil, a to u zásuvky, která byla zasunutá postelí. Klasický adaptér jsem zde umístit nemohl, jelikož by nebylo možné postel přisunout kompletně ke zdi. Avšak s využitím Slim adaptéru jsem se mohl zbavit prodlužovacího kabelu a vyvést si pouze dva kabely, které u postele potřebuji.

Závěr

V případě, že hledáte skvěle zpracovaný a perfektně využitelný nabíjecí adaptér, tak vám mohu Slim nabíjecí adaptér od Swisstenu jen a jen doporučit. Slim adaptér využijete hned v několika situacích – ať už to je pro využití zásuvky, kterou máte za nějakým kusem nábytku, anebo pro klasické využití zásuvky na zdi. Tyto adaptéry od Swisstenu jsou navíc zpracovány tak skvěle, že se za ně rozhodně nebudete stydět ani tam, kde je na zásuvku přímo vidět. K dispozici navíc máte hned několik variant, kdy si můžete zakoupit buď samotný adaptér ve dvou barevných variantách, anebo adaptér společně s kabelem (Lightning s a bez MFi, či microUSB).

Dnes nejčtenější

.