Zavřít reklamu

Společnost Google v současné době testuje rozšíření filtrů ve svém Play Storu. Nové druhy filtrů mají uživatelům pomoci vyhledat aplikace s lepším hodnocením. Funkce přinese hrstku nových možností filtrování, které se uživatelům budou zobrazovat v průběhu vyhledávání. Lidé tak budou moci ve výsledcích vyhledávání zobrazit pouze aplikace s označením Editor’s Choice nebo aplikace, které mají v hodnocení určitý počet hvězdiček.

Filtry se v Google Play Store objevily poprvé v roce 2017, a od doby svého uvedení prošly několika dílčími proměnami – jak po stránce vzhledu, tak i po stránce funkcí. V současné chvíli je možné při hledání obsahu v Play Store na smartphonech s Androidem přidávat další výrazy, jako třeba „free“ nebo „offline“. Na screenshotech od redaktorů serveru 9to5Google, kteří si nových filtrů všimli mezi prvními, můžete ale vidět i další možnosti. Jedná se o již zmíněné označení Editor’s Choice a hodnocení, ale třeba také filtr pro zobrazení pouze nových aplikací. Vybrané filtry budou zvýrazněny zelenou barvou a doplněny křížkem pro případné odstranění.

V době psaní tohoto článku u nás filtry zatím nebyly k dispozici. K jejich rozšíření do všech regionů dojde nejspíš postupně, navíc je možné, že jsou prozatím k dispozici jen pro specifický obsah. Než bude testování nových možností filtrování úspěšně dokončeno, budou si uživatelé muset vystačit se současnými základními filtry. Pokud chcete vyzkoušet, zda se u vás objevily nové filtry, zkuste na svém smartphonu aktualizovat aplikaci Google Play.

Dnes nejčtenější

.