Zavřít reklamu

Před mnoha lety v době Androidu 4.2 si mohli uživatelé vkládat widgety přímo na zamykací obrazovku, takže tam třeba mohl být kalendář, ceny akcií, poznámky nebo třeba počasí. Tyto widgety byly k dispozici i bez odemknutí telefonu. Google nicméně tuto funkci zrušil, i třeba s přihlédnutím na soukromí a zabezpečení uživatelů. Nyní se však v obchodě Google Play objevila nová aplikace Lockscreen Widgets, která právě tohle umožňuje i na modernějších Android zařízeních.

Vývojář Zachary Wander samozřejmě neobnovil původní funkci z Androidu 4.2. Místo toho vytvořil aplikaci, která se jako rámeček zobrazí nad skutečnou zamykací obrazovkou. A to pomocí oprávnění pro usnadnění přístupu. A i když normálně může být riskující dávat aplikaci taková oprávnění, tak tahle je open source a nikdo neodhalil žádný bezpečnostní problém. Lockscreen Widgets navíc nevyžaduje ani žádnou instalaci přes ADB příkazy nebo root práva, což z ní dělá jednoduchou možnost, jak si vylepšit zamykací obrazovku telefonu.

Widgety lze nastavit tak, aby měly průhledné pozadí, aby tak šly vidět grafické prvky zamykací obrazovky. Existuje také možnost skrytí widgetů v případě, že na telefon přijde nějaké oznámení. K aktivaci funkce je zapotřebí minimálně Android 5.1 Lollipop nebo vyšší. Aplikace je v současné době v předběžném přístupu a dá se v obchodě Google Play zakoupit za částku 45,99 Kč.

Dnes nejčtenější

.