Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Dnešní doba je poměrně uspěchaná a ve hře se tak nachází každá vteřina. Není navíc žádnou náhodou, že platí rčení „Čas jsou peníze“. Pokud například žijete v Praze, nebo ji častokrát navštěvujete, tak nám určitě dáte za pravdu. Pro příklad si můžeme uvést zdejší metro. Jedná se o parádní a poměrně dobře frekventovaný způsob, s jehož pomocí se můžeme rychle dostat z bodu A do bodu B. I přes tyto výhody nám ale častokrát záleží na tom, abychom stihli náš spoj, což se vždy tak úplně nepodaří. A přesně na to je tady Metroji.

Jak to celé funguje?

Česká aplikace Metroji reprezentuje ideální způsob, který dokáže v okamžiku říci, zdali stíháme náš nadcházející spoj. Jak to ale vlastně celé funguje? V rámci aplikace si jednoduše nastavíme zastávky, ze kterých nejčastěji vyjíždíme a máme z části hotovo. O zbytek se totiž postará Metroji dá se říci za nás. V tomto momentě je pro nás naprosto klíčové, abychom na sekundu přesně věděli, kdy odjíždí naše metro. Nyní si můžeme klást otázku, jak toho může vůbec aplikace dosáhnout, když dole v metru přeci není signál? Vývojář používá veřejné offline jízdní řády Dopravního podniku Praha a software je automaticky stahuje. Jedná se o pouze 500kB soubor, jehož stažení ani nepoznáme.

Pojďme se tedy podívat na funkčnost aplikace v praxi. Na hlavní stránce před sebou máme své stanice, jež jsme si předem nastavili, a vidíme u nich blikající odpočet s emotikonami. Zmiňovaný odpočet přesně zobrazuje, za kolik sekund, popřípadě minut, odjíždí náš spoj. Poměrně elegantní řešení zde představuje samotný smajlík. Ten totiž vyjadřuje, zdali metro od turniketů vůbec dokážeme stihnout. Nejprve můžeme vidět meditujícího panáčku, což značí, že máme ještě spoustu času. V určitém okamžiku se ale přepne na chodce, kdy bychom už měli vyjít. Jakmile se objeví běžící muž, musíme přidat a pokud se už u turniketů zobrazí panáček s překříženýma rukama, můžeme se rovnou zastavit – metro už totiž nemáme šanci stihnout.

Metroji Android

Ideální řešení v období koronaviru

Letošní rok bohužel sužuje globální pandemie nového onemocnění COVID-19. Z tohoto důvodu se významně omezila jakákoliv sociální interakce a na řadě míst je stále povinné nosit roušky. To se týká především pražského metra – jde totiž o uzavřený prostor, kde se může nacházet hned několik stovek lidí najednou. V zájmu osobní bezpečnosti je proto pochopitelné, že se ve vlaku či stanici chceme zdržovat co možná nejméně. Přesně s tímto dokáže opět parádně pomoci aplikace Metroji. Díky na sekundu přesným odpočtům si můžeme parádně naplánovat naši trasu na samotné nástupiště a přijít takzvaně načas.

Ještě snadnější použití

K dispozici navíc máme praktický widget. Ten si stačí umístit do oznamovacího centra a k informacím o odjezdech se můžeme dostat i na uzamčené obrazovce. Obrovskou výhodou a novinkou zároveň navíc je, že je Metroji plně k dispozici i na jablečných hodinkách Apple Watch. Díky tomu se nemusíme zdržovat vytahováním telefonu a jednoduše nám postačí, když se v rychlosti podíváme na zápěstí. Aplikace se samozřejmě těší obrovské popularitě. Od vydání na App Storu si Metroji stáhlo více než 11 tisíc lidí a v případě Google Play se jedná o více než 3 tisíce lidí.

Dnes nejčtenější

.