Zavřít reklamu

Přestože se Microsoft v minulosti snažil svět smartphonů dobýt zejména svou spoluprací s Nokií, ze které vzešly legendární smartphony Nokia Lumia s operačním systémem Windows Phone, příliš se mu to nepodařilo. Jak se však nyní zdá, flintu do žita zatím nehodil, jelikož rozjel vývoj dalších smartphonů, kterými by se přeci jen rád na trhu s mobilními telefony prosadil. A nutno podotknout, že se jeho snaha zatím jeví poměrně zajímavě. 

Pokud sledujete hardwarové počínání Microsoftu v posledních letech bedlivě, pak vám zcela určitě neunikl telefon Microsoft Surface Duo poháněný Androidem, který se skládal z de facto dvou oddělených obrazovek spojených pantem, čímž Microsoft do jisté míry vyřešil tlak na skladnost a zároveň velkou plochu displeje. Po nástupu smartphonů s ohebnými displeji však začalo ztrácet řešení Microsoftu smysl a ten se proto po uvedení druhé generace tohoto produktu rozhodl, že třetí už na trh neuvede a veškeré plány na ní odpískal. Přestože se zprvu zdálo, že tak učinil bez náhrady, nyní se podařilo zdrojům portálu Windows Central zjistit, že tomu tak naštěstí není. Špičkové hardwarové týmy Microsoftu totiž v současnosti intenzivně pracují na prvním smrtphonu z dílny redmondského giganta s plnohodnotným ojebným displejem. 

Ačkoliv zatím příliš mnoho informací k dispozici není, jelikož je telefon zatím v rané fázi vývoje a jeho uvedení je tak reálné nejdřív v příštím roce, z uniklých útržků se zdá, že bude nový smartphone Microsoftu disponovat „knižní“ konstrukcí ve stylu Samsungů Galaxy Z Fold. To jinými slovy znamená, že bude k dispozici středový pant s rozpětím 180 stupňů spojující dvě obdélníkové části těla, kdy při zavření telefonu bude uvnitř skryt velký displej rozprostírající se přes obě části telefonu, vně se pak dá očekávat menší notifikační displej jen na jedné z částí. Srdcem telefonu bude buď čip z dílny Quaocommu, nebo vlastní ARM řešení od Microsoftu s tím, že výrazně má být upravený i Android, který v telefonu poběží. Vše ale v tomto směru ukáže až čas – ostatně, vzhledem k fázi vývoje je dost dobře možné, že se toho hodně ještě do vydání změní. 

Dnes nejčtenější

.