Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi majitele herní konzole Xbox a zároveň na vašem smartphonu používáte aplikaci Google Home, máme pro vás zajímavou zprávu. Společnost Microsoft totiž nedávno vydala aktualizaci pro své zmíněné konzole, v jejímž rámci získávají jejich majitelé ještě lepší možnosti ovládání.

Díky zmíněné aktualizaci budou moci majitelé herních konzolí Xbox ovládat své konzole vzdáleně ze svých smartphonů, a to pohodlně prostřednictvím aplikace Google Home. Dálkové ovládání pomocí aplikace Google Home je v současné chvíli k dispozici pro zařízení s operačním systémem Android TV a Google TV.

V rozhraní aplikace Google Home najdou majitelé kompatibilních zařízení po aktualizaci virtuální tlačítka pro zapnutí a vypnutí, navigaci zpět, návrat na domovskou obrazovku, nebo třeba pro snížení a zvýšení hlasitosti. Ve spodní části displeje se bude nacházet navigační dotykový panel a standardní tlačítka pro ovládání mediálního obsahu. Společnost Microsoft v souvislosti s aktualizací uvedla, že na této funkci spolupracovala se společností Google. Rozhraní s ovládacími prvky pro Xbox by se mělo v aplikaci Google Home objevit všem, kteří již aktualizovali operační systém. Jeho aktuální verze nese označení 10.0.22621.3446 (xb_flt_2302ni.230208-1530). Mezi další nové funkce, které se dnes objevily v rámci únorové aktualizace konzole Xbox, patří například možnost skrytí nebo naopak zobrazení herní grafiky na pozadí domovské obrazovky Xboxu nebo nové možnosti vypnutí konzole za účelem úspory energie.

Související články

Dnes nejčtenější

.