Zavřít reklamu

Dnes sa na internete začala šíriť fotografia krabice, ktorá údajne prináleží Samsungu Galaxy S5. Napriek nášmu poslaniu, že budeme vždy prinášať tie najčerstvejšie správy zo sveta Samsungu, sme o nej až doteraz nič nenapísali. Chcete vedieť, prečo? Odpoveď je jednoduchá. Krabica, ktorá sa objavila na internete, je falošná. Pri bližšom pohľade na fotografiu je vidieť, že autor fotomontáže prevzal a upravil údaje z krabice na Galaxy Note 3, ale zabudol na pár dôležitých vecí.

Hneď na úvod je to informácia o fotoaparáte. Autor tu uvádza, že Galaxy S5 údajne ponúka 20-megapixelový fotoaparát, lenže to nie je v žiadnom prípade pravda. Všetky posledné informácie nasvedčujú tomu, že S5 ponúkne 16-mpx fotoaparát. Navyše sa netreba pozerať dlho a uvidíte, že číslica „2“ je tenká, zatiaľ čo zvyšok textu je hrubý. A práve toto je prvý dôkaz, že ide o fotomontáž. Keď sa pozriete na balenie Galaxy S IV alebo Galaxy Note 3, na oboch je celá číslica zvýraznená.

Nakoniec tu máme druhý dôkaz – batériu. Podľa autora „fotografie“ by mal mať Galaxy S5 batériu s kapacitou 3 000 mAh, lenže podľa všetkých doterajších informácií sa v telefóne bude nachádzať batéria s kapacitou 3 200 mAh. Toto by síce bolo diskutabilné, lenže prečo informácia o batérii nie je v jednej rovine spolu s údajmi, ktoré sú nad ňou? Autor očividne zabudol posunúť informáciu o pár pixelov doprava.

*Zdroj: SamsungGalaxyS5.nl

Související články

Dnes nejčtenější

.