Zavřít reklamu

Samsung na včerajšom evente predstavil hneď tri veci, ktoré upútali našu pozornosť. Telefón Galaxy S5, hodinky Gear 2 a náramok Gear Fit. Všetky tri produkty však majú istú spoločnú vlastnosť – všetky sa zameriavajú na sledovanie fyzickej aktivity. Všetky tri totiž obsahujú merač krvného tepu, a doplnky zo série Gear obsahujú navyše aj krokomer a merač dĺžky spánku. Presne tieto tri funkcie mali byť niečím, čo sa malo nachádzať v inteligentných hodinkách Apple iWatch, ktoré má Apple predstaviť na konci roku.

Doplnky Gear merajú túto aktivitu a získané dáta odosielajú bezdrôtovo do aplikácie S Health, ktorá sa nachádza v telefónoch Galaxy. Sú však kompatibilné iba s novšou verziou aplikácie, ktorá bude predinštalovaná v aktualizácii na Android 4.4.2 KitKat. Práve preto bude náramok Gear Fit kompatibilný s 20 smartfónmi od Samsungu. K odosielaniu dát sa samozrejme využíva šetrné rozhranie Bluetooth 4.0 LE, ako býva u takýchto doplnkov zvykom.

Samotná aplikácia S Health však funguje na takom princípe, že sleduje vašu fyzickú aktivitu a zo získaných dát vám nastavuje najideálnejšie podmienky. Znamená to, že Gear by vás vedeli upozorniť na to, že cvičíte príliš dlho, alebo naopak, že by ste mohli do toho behania pridať trochu viac života. K meraniu a zdokonaleniu fitnes aktivity bude napomáhať aj spomínaný snímač tepu, ktorý bude neprestajne aktívny a Gear tak bude vedieť vydať hlásenie, aby ste si dali menší oddych.

Zaujímavosťou však je aj to, že presne na takom istom princípe mali fungovať hodinky iWatch od Apple. Podľa všetkého mal totiž Apple pripravovať aplikáciu Healthbook, ktorá mala získavať dáta z hodiniek iWatch alebo z iných fitnes doplnkov, pričom tie by zaznamenávali krvný tep, pohyb a dokonca sa špekulovalo aj o meraní spánku človeka. Produkt sa však doteraz neobjavil na trhu a my tak môžeme vyhlásiť, že práve Samsung je ten, ktorý v týchto dňoch definoval budúcnosť inteligentných hodiniek a náramkov.

Související články

Dnes nejčtenější

.