Zavřít reklamu

Android zvuk notifikacíZměna zvuku notifikací na zařízení s operačním systémem Android se zprvu může zdát jako úplně jednoduchý úkol, přece stačí jen jít do aplikace Nastavení, kde je možnost „zvuk“ a tam pouze změnit zvuk notifikací na ten, který se nám zrovna líbí. Ale v případě, že chcete použít vlastní audio soubor, který Android v původní nabídce vůbec nenabízí, poznáte, že je postup o něco málo komplikovanější. Někteří by dokonce řekli, že se jedná o nemožný úkol, to ale naštěstí není pravda, a tak pojďme se podívat, jak se to tedy dělá.

V první řadě je tedy třeba mít smartphone/tablet s Androidem, USB kabel pro propojení s počítačem a samozřejmě i připravený audio soubor, nejlépe ve formátu „mp3“ či podobném klasickém audio formátu. Zvuk by měl být v nejlepším případě otagovaný (tj. v souboru by se mělo nacházet např. jméno interpreta, album či skladba, nikoli v názvu!), tudíž pokud není, lze toho docílit třeba pomocí programu MP3tag. V případě, že všechny dříve zmíněné kroky a podmínky jsou splněny, připojíme zařízení k PC, v nabídce vybereme „připojit jako mediální zařízení“ (nebo něco v tomto smyslu, znění textu se mění podle zařízení) a v „Tento počítač“ otevřeme složku se zařízením (např. GT-i8190.).

Poté tak trochu záleží na tom, zda je v telefonu přítomna funkční microSD karta. Pokud ano, je třeba dát vybraný zvuk do složky: \media\audio\notifications\ na úložišti microSD karty. V případě, že taková cesta neexistuje, je nutno ji vytvořit. Dále už stačí pouze telefon odpojit, případně i restartovat a zvuk by se měl objevit v Nastavení > Zvuk > Tón oznámení (přesné znění se opět může lišit podle typu telefonu/tabletu). Postup s microSD kartou ovšem nemusí fungovat u všech zařízení, přesně proto je dobré námi vybraný tón notifikací ještě dát do složky: \media\audio\notifications\ na úložišti samotného smartphonu.

Po splnění tohoto úkolu opět odpojíme a restartujeme telefon, no v případě, že ani teď se zvuk v telefonu či tabletu neobjeví (což je však velmi nepravděpodobné), znovu připojíme telefon k PC a v úložišti telefonu vyhledáme či vytvoříme složky \ringtones\ a \notifications\ a nakopírujeme do nich náš zvuk, po tomto kroku už bude námi zvolený vlastní zvuk notifikací na sto procent k dispozici ve výběru zvuků v aplikaci Nastavení a my si ho můžeme vybrat jako tón vyzvánění pro zprávy, emaily, Facebook apod.

Použité zařízení: smartphone Samsung Galaxy S III mini (GT-i8190)
Použitý tón: vybraná část znělky pořadu CSI: Miami od The Who
Odkaz na stažení programu Mp3tag: zde

Dnes nejčtenější

.