Zavřít reklamu

Samsung antivirusZa poslední roky jsme se mohli přesvědčit o tom, že stolní PC už rozhodně nejsou jedinou platformou, kde je třeba si dávat pozor na hackery, viry a veškerou havěť tohoto typu. To potvrzují i nedávné skandály jako The Fappening či The Snappening, po kterých se po celém světě začala opět řešit bezpečnost na internetu a jak se zdá, reaguje na to i Samsung. Ten už 10. dubna/apríla rozešle do obchodů svůj nový Galaxy S6, který podle posledních informací v sobě bude mít zabudovaný antivirus, na rozdíl od jeho předchůdců.

Společnost Samsung, jejíž bezpečnostní systém KNOX slaví v podnikatelském sektoru nevídaný úspěch, totiž podle prohlášení na MWC 2015 zahájila spolupráci s Intel Security. Díky tomu budou mít všichni majitelé Galxy S6 a Galaxy S6 edge předinstalovanou aplikaci McAfee VirusScan, přičemž její používání bude zcela zdarma. Ta pak bude chránit zařízení před různým malwarem, virusy či hackerskými útoky, jež se v poslední době doslova rojí.

Samsung se tak pravděpodobně rozhodl učinit hlavně kvůli nové službě Samsung Pay, aby při jejím používání poskytl zákazníkům potřebnou ochranu. Předinstalovaný antivirus je navíc skvělý krok do budoucna, na mobilní platby se jihokorejský výrobce poslední dobou značně zaměřuje a nejsou pochyby o tom, že bude pokračovat. A co více, v součanosti hrozí iOS a Android zařízením hrozba zvaná „FREAK“ (Factoring attack on RSA-Export Keys) a zatímco Apple už zanedlouho vydá update bezpečnosti, Androidu by to ještě mohlo chvíli trvat a McAfee pro Galaxy S6 tak přichází v tu nejvhodnější chvíli.

Galaxy S6

*Zdroj: McAfee.com

Související články

Dnes nejčtenější

.