Zavřít reklamu

Assistive TouchUživatelé Androidu mohli majitelům Apple zařízení ještě nedávno mohli závidět jednu vychytávku.. Tou je funkce, jež na obrazovku přidá extra „tlačítko“, díky kterému lze po jeho stisknutí vybírat ve speciální rychlé nabídce s aplikacemi a nastaveními. To se může hodit zejména pokud vám vypoví službu hardwarová tlačítka či při hraní her a jiných činnostech, jejichž přerušení kvůli výletu do nastavení telefonu není úplně ideální. Není to ale tak dlouho, co se „strhla lavina“ a aplikace, které tuto funkci umožňují, začaly zasypávat obchod Google Play.

A právě jednou z nich je aplikace pojmenovaná Assistive Touch, která, i přes svůj poněkud krkolomný název, funguje absolutně perfektně a především – je jednoduchá a plní svůj účel. Po nainstalování se na obrazovce okamžitě objeví připevněné extra tlačítko, které po prvním rozbalení už automaticky nabízí předem připravených 5 funkcí. Ty zahrnují uzamknutí zařízení, možnost přidat k oblíbeným, nastavení, tlačítko home a „phone boost“, tedy jakousi služba fungující jako automatický task killer, který instantně uvolní RAM paměť.

Pochopitelně lze přidat další možnosti rychlé volby, stejně tak je potom možné přejít i na druhou stranu výběru, kde se nachází další rychlá tlačítka. Ta ale většinou především u Samsung zařízení nalezneme klasicky při stažení lišty v rychlém nastavení, patří tam totiž možnosti jako vypínání či zapínání služeb Wi-Fi, Bluetooth, určování polohy, svítilna a rotace obrazu. Samotná aplikace se přitom navíc dá i plně upravit, uživatel si může nastavit animace, vybrat barvu pozadí nebo třeba ikonku aplikace.

Každopádně nejlepší bude, když si Assistive Touch vyzkoušíte sami. Jak již bylo zmíněno, tato aplikace je absolutně ideální pokud se hardwarová tlačítka rozhodnou stávkovat, stejně tak ji lze využít při normálním používání telefonu, no pro zlepšení představy doporučujeme zhlédnout obrázky pod textem. Assistive Touch se pak dá stáhnout z Google Play z odkazu zde.

Assistive TouchAssistive TouchAssistive Touch

Související články

Dnes nejčtenější

.