Zavřít reklamu

Když Samsung světu představil vlastní umelou asistentku, kterou pojmenoval Bixby, netajil se tím, že s ní má velké plány. Aby však mohl své plány naplno zrealizovat, je samozřejmě potřeba, aby jeho asistentku využívalo aktivně co nejvíce zákazníků. V opačném případě by totiž její vylepšování nepřinášelo ani zdaleka takové ovoce, jaké od ní Samsung čeká. 

I proto se rozhodl na své nové vlajkové lodě přidat další fyzické tlačítko, které právě Bixby velmi jednoduše po stisku aktivuje. Jeho umístění pod tlačítky regulujícími hlasitost však není úplně ideální a při používání telefonu se může stát, že jej uživatelé nechtěně stisknou a Bixby v tu nejméně vhodnou chvíli zapnou. To sice Samsung na svých modelech Galaxy S8 a S9 vyřešil jednoduše možností deaktivace tohoto tlačítka, u nedávno představeného Note9 ale tato možnost zatím chybí. To by se ale mělo brzy změnit.

Německá pobočka Samsungu na svém Twitteru potvrdila, že společnost pracuje na softwarovém updatu, který přinese možnost deaktivovat tlačítko Bixby i na Galaxy Note9. V tuto chvíli není jasné konkrétní datum, kdy Samsung tuto aktualizaci začne rozšiřovat, mělo by to však být již do konce září. 

Pokud vás tedy Bixby tlačítko obtěžuje a omylem si jej zapínáte, můžete začít jásat. Pomoc již je totiž na cestě. A kdo ví, třeba nám update umožní s Bixby tlačítkem daleko lepší věci, než jej jen deaktivovat. 

Galaxy Note9 SPen FB

Dnes nejčtenější

.