Zavřít reklamu

Chytré hodinky zažívají v posledních letech díky jejich skvělému využití po celém světě nebývalý boom. Dosavadním vládcem tohoto trhu je již poměrně dlouho Apple se svými Apple Watch. To by však Samsung svými smartwatch v následujících měsících či letech moc rád změnil. Patentoval si proto velmi zajímavé vychytávky, které by mohly jeho hodinky posunout o pořádný kus před jeho konkurenci.

Nové patenty, které si Samsung stihl zaregistrovat ještě před koncem loňského roku, ukazují velmi zajímavé řešení pro prodloužení výdrže baterie u hodinek. Zatímco totiž všechny nynější modely disponují baterií přímo v samotných hodinkách, díky které vydrží jen pár dní, jihokorejský gigant by rád v budoucnu implementoval baterii i do pásku hodinek. Ty by byly samozřejmě velmi tenké a flexibilní, aby se do pásků bez problému vešly a zprvu by nejspíš výdrž baterie o mnoho dní neprodloužily, byl by to však rozhodně velmi zajímavý krok vpřed a obrovský příslib do budoucna.

Takto nynější Gear S3 vypadají:

Do pásku chce vložit daleko víc

Nejsou to však jen baterie, které by chtěl Samsung do pásků implementovat. Podle patentů bychom se totiž mohli v pásku v budoucnu dočkat například i snímače otisků prstů nebo zcela propracovaných senzorů pro snímání životních funkcí jejich uživatele. Jako nereálné se též nejeví ani přidání malého fotoaparátu či svítilny. To vše pak samozřejmě zabaleno do příjemných materiálů jako kůže, polymer, pryž či klasické vlákno.

Poměrně zajímavý nápad, nemyslíte? Nechme se však překvapit, zda se podobných vychytávek v budoucnu skutečně dočkáme. Je sice pravda, že jsou pásky u hodinek místem technologiemi neposkvrněným a mnoho by se jich do něj určitě vešlo, jsme však již co se týče technologií skutečně tak daleko? Uvidíme v následujících měsících. Technologičtí giganti nás ale již mnohokrát přesvědčili o tom, že to, co se zdá jeden den jako sen, může být den druhý jako realita.

baterie v pasku

Zdroj: letsgodigital

Související články

Dnes nejčtenější

.