Zavřít reklamu

Společnost DxO prohlásila, že nejnovější vlajková loď jihokorejského giganta Galaxy S9+ má nejlepší kameru ze všech smartphonů, které kdy testovala. Zařízení dosáhlo nejvyššího hodnocení, jaké kdy společnost DxO udělila, tedy konkrétně 99 bodů, zatímco konkurenční přístroje Google Pixel 2 a iPhone X získaly 98 a 97 bodů.

Společnost u fotoaparátu Galaxy S9+ nenarazila na žádné zjevné slabiny, a to ani při focení, ani při natáčení videí, a proto smartphone doporučuje všem uživatelům hledající perfektní fotomobil. „Kvalita snímků a videí je vysoká za jakýchkoliv světelných podmínek,“ uvedli odborníci z DxO. Z uvedených důvodů dosáhl telefon nejvyššího skóre, které kdy firma DxO udělila.

Galaxy S9+ disponuje 12megapixelovou duální kamerou, stejně jako iPhone X, nicméně smartphone od Samsungu má jednu klíčovou funkci, kterou se od iPhonu X liší, a tou je variabilní clona. Znamená to, že objektivy se dokážou přizpůsobit světelným podmínkám podobně jako lidské oko, tudíž při špatném světle pustí do fotoaparátu více světla než při jasném světle.

Za špatných podmínek zadní kamera využívá velice rychlé clony f/1,5, aby zachytila co nejvíce světla. Při jasnějším světle se přepne na pomalejší clonu f/2,4 pro optimální detail a ostrost.

Společnost DxO chválila telefon Galaxy S9+ především kvůli tomu, že dosáhl vynikajících výsledků za jasného a slunečního počasí. Výsledné fotografie měly živé barvy, dobrou expozici a široký dynamický rozsah. Sice automatické ostření nebylo nejrychlejší, jaké kdy firma testovala, ale to evidentně vůbec nevadilo.

Výkon zařízení byl impozantní také při focení za soumraku, přičemž fotoaparát dokázal pořídit fotky s hezkými expozicemi, živými barvami, přesným vyvážením bílé a nízkým šumem. Zadní kamera získala tak vysoké hodnocení především kvůli automatickému ostření, zoomu, blesku a bokehu, expozici, kontrastu a přesnosti barev. Pracovníci společnosti DxO, kteří měli testování na starosti, pořídili 1 500 testovacích snímků a více než dvouhodinové video.

Hodnocení je subjektivní, a proto byste ho měli brát s rezervou. Firma uvedla, že do značné míry je porovnání modelů otázkou osobních preferencí.

galaxy s9 fotoaparat dxo fb
Galaxy-S9-Plus-camera FB

Zdroj: DxO

Dnes nejčtenější

.