Zavřít reklamu

Na začátku minulého týdne vyplula na povrch zpráva, že si Samsung patentoval kopii iPhonu X, tedy bezrámečkového telefonu s horním výřezem v displeji. Zůstává však otázkou, jestli jihokorejští inženýři patent někdy využijí a svůj klon posledního jablečného telefonu skutečně vytvoří. Možná se tak stane už u chystaného Galaxy S10 a pokud ano, pak díky nejnovějšímu konceptu víme, jak by vypadal.

Známý designér Ben Geskin totiž pro zahraniční magazín Technobuffalo vytvořil zajímavé rendery Galaxy S10, jehož design se nese na stejné vlně, jako zmiňované patenty Samsungu. Geskin tak ve svém konceptu zachycuje telefon s minimálními rámečky okolo displeje, který je přerušený pouze výřezem v horní části, kde je ukryta plejáda senzorů. Záda telefonu jsou pak osazena duálním fotoaparátem v horizontální poloze a nechybí ani potřebné pruhy pro antény.

Designér ale ve formě renderů zpracoval i druhý návrh, který si nechal Samsung patentovat. Jedná se o naprosto minimalistický telefon, jehož přední část je tvořena pouze displejem bez zaoblených hran a hlavně bez výřezu. Celistvost zadní strany narušuje pouze jeden jediný fotoaparát, které dokonce není doplněn ani bleskem. Na konceptu vypadá design skutečně zajímavě, otázkou však je, jak praktický by ve výsledku byl.

Ačkoli se to možná na první pohled nemusí zdát, oba designy spojuje jedna zajímavost – absence čtečky otisků prstů. Je možné, že Samsung bude u svého vlajkového modelu spoléhat pouze na čtečku duhovky spolu se skenerem obličeje. Zároveň se ale nabízí domněnka, že Jihokorejci již počítají se čtečkou otisků v displeji, která by se podle poslední zpráv měla objevit už u Galaxy Note9, jež se světu přestaví na konci léta tohoto roku.

Samsung Galaxy S10 vs iPhone X concept FB

Související články

Dnes nejčtenější

.