Zavřít reklamu

Že jsou kompaktní mobily pasé? Ale kdeže. Jihokorejský Samsung nám totiž již brzy dokáže, že se i s menšími telefony musí stále počítat. Podle dostupných informací totiž vyslyšel volání mnoha uživatelů a začal pracovat na menší verzi své loňské vlajkové lodě. A právě tu si můžeme prohlédnout v nových renderech.

Jak můžete sami vidět, Galaxy S8 Lite, jak se mu zatím ve světě pracovně přezdívá, vypadá prakticky stejně jako jeho větší bratříčci. Samsung tak u něj skutečně vsadil jen na menší tělo, díky kterému by měl být pro mnoho uživatelů snáz ovladatelný. Telefon by totiž měl disponovat Full HD+ displejem o velikosti 5,8”, 2,2 GHz procesorem Snapdragon 660, 4 GB RAM paměti, 64 GB interní paměti, 8MPx předním fotoaparátem a 3000 mAh baterií. Co se pak týče zadní strany telefonu, na té naleznete 16 MPx fotoaparát a snímač otisků prstů, který je umístěn klasicky vedle displeje. Právě umístění senzoru bylo mnohými uživateli kritizováno a označováno jako velmi nešikovné, nicméně na menším telefonu by mohl tento problém zmizet snáz. Jeho úchop totiž bude oproti například “pluskovým” verzím o něco příjemnější, jelikož lépe padne do ruky.

Ačkoliv o tomto modelu zatím nic oficiálně nevíme, podle úniků informací by měl na trh přijít již 21. května. Bohužel však neznáme jeho cenu a nevíme ani to, zda se jej Samsung rozhodne prodávat i jinde než v Číně. Právě pro Čínu by měl být totiž tento model podle některých zdrojů vyráběn jakožto exkuzivní kousek. Ale kdo ví, prodeje může samozřejmě jihokorejský gigant rozšířit i do dalších zemí. 

galaxy-s8-lite-red-3

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.