Zavřít reklamu

Samsung poměrně nedávno představil Galaxy S9 a Galaxy S9+, ovšem objevují se už spekulace o vlajkové lodi Galaxy S10, která by měla světlo světa spatřit až v příštím roce. Očekává se, že jihokorejský gigant v dalším roce odhalí revoluční zařízení, přičemž jednou z jeho předností by měla být čtečka otisků prstů integrovaná do displeje. I když někteří analytici očekávají, že Samsung integruje snímač otisků prstů do displeje letošního phabletu Galaxy Note9.

V posledních několika letech se mluví o tom, že Samsung se chystá vložit čtečku otisků prstů do displeje vlajkových lodí. Prozatím se však tak nestalo.

Galaxy S10 a jeho funkce

V uplynulých týdnech jsme vás už několikrát informovali o tom, že by přístroj Galaxy Note9 mohl nabídnout čtečku otisků prstů v displeji. Před dvěma měsíci bylo dokonce oznámeno, že se Samsung rozhodl pro snímač otisků prstů v displeji. Poté však Samsung údajně informoval své dodavatele o tom, že od původního plánu představit čtečku otisků prstů v displeji u Galaxy Note9 upouští a že ji integruje až do displeje Galaxy S10, který přijde příští rok. Samsung ovšem nebude první společností, která přinese smartphone s čtečkou otisků prstů v displeji, ale jeho technologie bude mnohem lepší než technologie, kterou používají čínští výrobci telefonů.

Čínské firmy používají optický snímač otisků prstů, který ale není tak přesný. Samsung vyvíjí vlastní ultrazvukový snímač otisků prstů, který bude mnohem přesnější.

Koncept Galaxy S9 s výřezem po vzoru iPhonu X od Martina Hájka:

Technologie funguje tak, že vysílá ultrazvukový impulz proti prstu, z nichž některé jsou absorbovány a některé poslány zpět k senzoru prostřednictvím detailů, jako jsou póry, které jsou pro každý otisk prstu jedinečné. Čtečka tak může shromažďovat další údaje o hloubce, což vede k velmi přesnému 3D kopírování otisků prstů, a tím je zajištěna vyšší přesnost.

Samsung údajně vyvíjí ultrazvukový snímač otisků prstů sám a bude jej používat nejen u smartphonů, ale také dalších přístrojů, jako jsou domácí spotřebiče, inteligentní domácí zařízení a dokonce i automobily.

Je příliš brzy na to, aby jihokorejský gigant prozradil, kdy se chystá odhalit Galaxy S10, nicméně už se objevují první spekulace o tom, že by mohla vlajková loď spatřit světlo světa v lednu na CES 2019.

Vivo in-screen fingerprint scanner FB

Dnes nejčtenější

.