Zavřít reklamu

Samsungu se na polovodičovém trhu náramně daří. Jihokorejská společnost zaznamenala v posledních několika čtvrtletích rekordní zisky, a to především díky hvězdnému výkonu divize zabývající se výrobou a prodejem polovodičů. Dokonce v loňském roce Samsung sesadil z prvního místa Intel a stal se největším výrobcem polovodičů na světě, což pouze dokazuje skutečnost, že v daném sektoru došlo k rychlému růstu.

Sice se objevilo několik zpráv, které zpochybňovaly, že Samsung na trhu s polovodiči roste. Přinejmenším Samsung prozatím nezaznamenává žádné známky zpomalení. V minulém měsíci společnost opět oznámila impozantní finanční výsledky, přičemž obrovský podíl na velkých tržbách má právě divize s polovodiči.

Samsung podle zveřejněných čísel předběhl Intel o několik desítek procent. Konkrétně byl rozdíl za období Q1 2018 mezi prvním a druhým místem 23 %. Prodej polovodičových komponentů Samsungu vydělal 18,6 miliard dolarů, zatímco Intelu 15,8 miliard dolarů. Samsung zároveň poznamenal, že dosáhl 43% meziročního nárůstu, kdežto Intel pouze 11%. První pětici uzavřely společnosti TSMC, SK Hynix a Micron.

Samsung předvedl opravdu dechberoucí výkon na trhu s polovodiči. Prodává zejména paměti NAND flash a DRAM. Společnost však očekává, že poptávka se na trhu s paměťovými čipy v následujících čtvrtletích trochu zpomalí, což by mohlo mít dopad na tržby společnosti z divize s polovodiči.

Důležité je mít na paměti, že Samsung si dokázal první místo vybojovat s paměťovými čipy, nikoliv s mikroprocesory. Intel vládl polovodičovému trhu více než dvacet let. Zpomalení trhu s paměťovými čipy by mohlo znamenat, že Intel si v budoucnu převezme první místo zpět.

samsung logo fb

Dnes nejčtenější

.