Zavřít reklamu

Žijeme ve “smart” světě, který nám nabízí nepřeberné množství vylepšováků pro naše každodenní fungování. Na chytré telefony či televize jsme si už za těch pár let zvykli a na další produkty si teprve zvykat začínáme, jelikož jsme byli zvyklí doposud využívat jen jejich “hloupé” verze. S těmi jsme si sice vystačili parádně ale proč si jejich používání ještě trochu nezpříjemnit? Tak přesně takto uvažují podle informací, které získali redaktoři z Wall Street Journal, inženýři v Samsungu. Ti si totiž vzali do hlavy opravdu zajímavý plán, který by mohl být v mnoha ohledech skutečně revoluční.

Podle dostupných informací je jihokorejský gigant odhodlán do roku 2020 implementovat do všech svých produktů umělou inteligenci a internet. Díky tomu by tak mohl vzniknout opravdu nepřekonatelný ekosystém, který by propojoval prakticky celou domácnost a zároveň by šel ovládat například jen za použití mobilního telefonu. Umělá inteligence by pak na sebe převzala část odpovědnosti za lidi, kteří by měli tím pádem fungování v takovéto domácnosti daleko jednodušší. Teoreticky bychom se tak mohli dočkat například toho, že by lednice sama zregulovala teplotu v určitém šuplíku podle toho, jaké maso zrovna člověk koupil. 

Revoluce se blíží? 

Podle dostupných informací mělo v minulém roce zhruba 52 milionů domácnosti v USA alespoň jeden inteligentní reproduktor, přičemž by toto číslo mělo do roku 2022 narůst na neuvěřitelných 280 milionů domácností. Z tohoto nejspíš Samsung usuzuje, že o “smart” věci je zájem a věří, že svým plánem sjednotit všechny své produkty a umožnit jim, aby přijímaly pokyny a reagovaly navzájem na sebe, svět zaujme. 

Za umělou inteligencí, která by se měla v produktech Samsungu skrývat, bychom pak neměli hledat nikoho jiného než Bixby, která by se měla letos dočkat své druhé generace. Do roku 2020 se pak dají očekávat i další zajímavá vylepšení, které posunou její možnosti na zcela novou úroveň, čímž bude o poznání platnější.

Uvidíme, jak se tedy Samsungu jeho vize podaří uskutečnit. Vzhledem k tomu, že na umělé inteligenci skutečně tvrdě pracuje a své limity posouvá stále dál, se však dá úspěch očekávat. Zda tomu ale bude skutečně již za dva roku, to ukáže až čas. Není totiž pochyb o tom, že je před ním ještě dlouhá cesta. 

Související články

Dnes nejčtenější

.