Zavřít reklamu

Stejně jako každý rok, i letos prestižní časopis Forbes sestavil žebříček nejhodnotnějších značek světa roku 2018, přičemž Samsung Electronics se v seznamu usídlil na sedmém místě. Oproti loňskému roku jihokorejský gigant zlepšil svou pozici hned o tři příčky. Prvenství si i nadále drží jeden z hlavních konkurentů Samsung – americký Apple.

Forbes uvádí, že hodnota značky Samsung je v letošním roce 47,6 miliard dolarů, což oproti loňskému roku, kdy byla hodnota značky 38,2 miliard dolarů, je nárůst o úctyhodných 25 %. Samsung skočil z desáté příčky na sedmou. Pro srovnání, hodnota značky Apple se odhaduje na 182,8 miliard dolarů, což je oproti loňskému roku nárůst o 7,5 %.

Prvních pět míst v žebříčku obsadily americké firmy

Podíváme se ještě na to, kdo uzavřel první pětici. Apple následoval Google s hodnotou 132,1 miliard dolarů. Třetí místo získal Microsoft se 104,9 miliardami dolarů, čtvrté místo Facebook s 94,8 miliardami dolarů a páté místo Amazon se 70,9 miliardami dolarů. Před Samsungem se nachází ještě Coca-Cola, jejíž značka má podle Forbesu hodnotu 57,3 miliard dolarů.

Všechny firmy na prvních pěti místech jsou z technologického průmyslu, což pouze potvrzuje, že technologie jsou pro současnou dobu velice důležité.

samsung fb

Související články

Dnes nejčtenější

.