Zavřít reklamu

Od představení nového Samsungu Galaxy Note 9 nás podle nejoptimističtějších odhadů můžou dělit zhruba dva až tři měsíce. Není se tak čemu divit, že Samsung se svým novým phabletem vehementně finišuje a testuje jej, aby stihl za tuto dobu vyladit jeho poslední nedostatky. I kvůli tomu se tak čas od času dostaneme k zajímavým informacím, které nám detaily ohledně chystaného modelu odhalí.

Zhruba před dvěma měsíci se objevily v databázích Geekbench první informace o Galaxy Note 9 osazeném čipem Snapdragon 845 pro USA, díky kterému jsme se dozvěděli například to, že se u nového telefonu dočkáme 6 GB RAM paměti a že v telefonu běží systém Android 8.1 Oreo.

Tyto specifikace nám nyní potvrzuje i další záznam v databázi, tentokrát však s procesorem Exynos. Podle benchmarků je Galaxy Note9 v testu více jader zhruba srovnatelný s vlajkovou lodí Galaxy S9+. Pokud se pak zaměříte na test jednoho jádra, zjistíte, že v tom Note 9 za svými kolegy výrazně zaostává. To je však pravděpodobně způsobeno především tím, že systém 8.1 Oreo není ještě zcela optimalizovaný a tudíž telefon nedosahuje takových výkonů, jakých by mohl.

Koncept Galaxy Note 9:

Jelikož se představení nového modelu blíží, dá se očekávat, že úniků informací bude neustále přibývat. Už nyní však o Galaxy Note 9 víme poměrně dost zajímavých věcí, které nám čekání na tento model zkracují. Žádnou velkou revoluci však u letošního modelu čekat podle nich nemůžeme, stejně jako tomu je u Galaxy S9 a S9+. Třeba ale Samsung překvapí a z rukávu vytáhne něco, čím nám všem vyrazí dech.

Související články

Dnes nejčtenější

.