Zavřít reklamu

Jihokorejský gigant nevyrábí jen parádní vlajkové lodě, které se rok co rok řadí mezi nejlepší smartphony světa. Ve své nabídce má i spousty levnějších modelů, kterými cílí na nenáročné uživatele, kterým stačí ke štěstí hezký dotykový telefon, ze kterého se dovolají, napíšou z něj zprávu, prohlédnout si na něm internet či zachytí pár fotografií. A přesně jeden takový model Samsung před pár dny představil ve své domovině.

Nový model nese název Galaxy Wide 3 a je nástupcem Galaxy Wide 2, který Samsung odhalil vloni. Jedná se skutečně o entry model, který potěší všechny nenáročné uživatele. Je osazen 5,5” HD displejem, osmijádrovým procesorem s taktem 1,6 GHz, 2 GB RAM paměti a 32 GB vnitřní paměti, která lze klasicky rozšířit o microSD kartu s kapacitou 400 GB. Zadní stranu zdobí 13 MPx fotoaparát s přisvětlovací diodou. Poměrně pěkná je i kapacita baterie, která dosahuje 3300 mAh. Velmi zajímavé je pak především to, že ačkoliv se jedná skutečně o základní model pro nenáročné uživatele, Samsung u něj vsadil na nejnovější Android 8.0 Oreo.

Samsung si od prodejů tohoto smartphonu slibuje velmi slušné zisky. Jeho předchůdci, který byl též základním modelem, se totiž v Jižní Korei slušně dařilo a v součtu s jeho starším bratříčkem Wide 1 se jej prodalo více než 1,3 milionů kusů. 70 % prodejů navíc putovalo k lidem starších 40 let, což jen potvrzuje cílovou skupinu, o kterou Samsung při jeho vývoji usiloval. 

Pokud jste si však začali na něco podobného brousit zuby, protože mezi nenáročné uživatele patříte, budeme vás nejspíš muset zklamat. Tento smartphone se totiž bude prodávat pouze na jihokorejském trhu jako exkluzivní produkt. Jeho cena pak bude zhruba 275 dolarů, tedy asi 6000 korun. 

galaxy-wide-3-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.