Zavřít reklamu

To, na co si stěžovalo i mnoho českých majitelů nejnovějších vlajkových lodí Samsungu, se zdá být v Česku nadobro minulostí. Ne ale díky výrobci telefonů. Počínaje dnešním dnem se sice některým uživatelům objevila nová aktualizace firmwaru, avšak ta bohužel – na rozdíl od jiných státu – neumožňuje funkční nahrávání hovorů. Přesto ale existuje způsob, jak problém vyřešit jinou cestou.

Mnoho zákazníků, kteří si nové telefony Galaxy S9 a S9+ koupili, bylo kvůli absenci možnosti nahrávat hovory zklamaných. Samsung tak údajně učinil z důvodů ochrany soukromí druhé (volané či volající) strany. Několik měsíců tak na vlajkových modelech byla jakákoli možnost nahrávání telefonátů zablokována. Přitom nahrávky se běžně používají jako důkaz v byznysu, kdy si lidé pro jistotu nahrávají i jakýkoli kontakt s úřady či call centry obřích korporací. U nás však toto počínání není nelegální a právě proto nejsou modely z tuzemského trhu nejsou zmíněnou funkcí obohaceny.

Nezměnila to ani nejnovější aktualizace s označením G965FXXU1BRE5 / G965FOXM1BRE3 / G965FXXU1BRE3, která dnes zavítala na modely z volného trhu. Přímé nahrávání hovorů (tlačítko při uskutečňování telefonátu), o kterém jsme psali již před pár dny, bohužel nepřibylo.

My jsme si však ihned po aktualizaci znovu nainstalovali léty osvědčenou aplikaci ACR, která ještě donedávna na Galaxy S9+ nefungovala (slyšet byl jen náš hlas, ale druhé strany nikoli). Avšak nově funguje nahrávání opět spolehlivě. Po kontaktování podpory aplikace se nám dostala následující odpověď: „Přišli jsme s vlastním řešením problému. Samsung na tom nemá žádný podíl,“ uvedli tvůrci aplikace.

Dnes nejčtenější

.