Zavřít reklamu

Podle posledních zpráv se chystaný Galaxy Note 9 představí už za dva měsíce, konkrétně 9. srpna. Ačkoli se design oproti loňskému předchůdci příliš nezmění, i tak novinka dorazí se změnami, které budou očividné už na první pohled. A jak tedy bude Note 9 vypadat? To nám nyní ukázal proslulý leaker OnLeaks, který zveřejnil hned několik renderů chystaného phabletu z dílny jihokorejského giganta, jež jsou vytvořeny na základě informací z CAD souborů od dodavatelů.

Dominantou zadní strany telefonu bude opět duální fotoaparát orientovaný na výšku, který se však posune o něco výš. Spolu s tím se změní pozice čtečky otisků prstů, jež se přemístí přímo pod fotoaparát, aby byla uživatelům lépe přístupná. Samsung se těmito dvěma kroky snaží vykompenzovat nedostatky Note 8 a Galaxy S9/S9+ a nabídnout takovou pozici snímače otisků, která bude vyhovovat všem uživatelům.

Z renderů také vyplývá jedna zajímavost. Galaxy Note 9 totiž bude o 0,2 mm silnější než Note 8 — 8,8 mm oproti 8,6 mm. Právě ona mírná změna rozměrů zajistí, že letošní generace phabletu bude o něco odolnější než ta loňská. Ostatně to samé se Samsungu povedlo na začátku letošního roku u Galaxy S9 v porovnání s „es-osmičkama.“ Jihokorejci údajně upravovali tloušťku telefonu na poslední chvíli a zapříčinil tím dvoutýdenní zpoždění premiéry (psali jsme zde). Co se ostatních rozměrů týká, pak by se měl Note 9 pochlubit délkou 161,9 mm a šířkou 76,3 mm, z čehož nám mimo jiné vyplývá, že bude o něco širší než jeho předchůdce.

I navzdory faktu, že OnLeaks je jeden z nejspolehlivějších leakerů poslední doby a jeho informace ohledně Note 8 se nakonec ukázaly jako velice přesné, je potřeb brát všechny výše uvedené informace s rezervou. Oficiální podoba telefonu a stejně tak i jeho rozměry se mohou mírně rozcházet s tím, co nám prozrazují rendery.

Samsung-Galaxy-Note-9-render FB

 

Dnes nejčtenější

.