Zavřít reklamu

O skládacím smartphonu z dílny Samsungu je v poslední době slyšet skutečně na každém rohu. Vypadá to totiž, že jihokorejský gigant ve vývoji neustále kráčí kupředu a svůj finální produkt by nám mohl ukázat již celkem brzy. Ty nejoptimističtější zprávy pak hovoří již o průběhu příštího roku, což by bylo samozřejmě skvělé. Příchod by nás ale ve výsledku až tak nadchnout nemusel. Je totiž možné, že produkt naše očekávání úplně nenaplní.

Samsungu se již podle všeho podařilo vyřešit problémy s displeji pro svůj skládací smartphone a začne je později v létě vyrábět. To samé pak platí i o bateriích, které budou též speciální skládací a Samsung je ve svých produktech použije vůbec poprvé. V kuloárech se však začalo šuškat o tom, že právě baterie by mohla být kamenem úrazu. Kvůli problémům, které Samsung potkaly u modelu Galaxy Note7, se totiž údajně jihokorejský gigant rozhodne k použití menší baterie, která by mohla mít kapacitu zhruba 3000 až 4000 mAh. Větší baterie by totiž mohla opět představovat určité riziko, kterému se Samsung po fiasku Note7 vystavovat samozřejmě nechce. 

Trojice konceptů skládacího smartphonu:

Nízká kapacita baterií by ale mohla být v konečném důsledku kamenem úrazu. Telefon by totiž měl dostat skutečně velký displej, který bude samozřejmě na energii relativně náročný. Výdrž smartphonu by tak nemusela být příliš oslnivá. Na druhou stranu se ale bude samozřejmě jednat o první vlaštovku, na které si Samsung dokáže, zda má smysl podobné smartphony vyrábět či nikoliv. Pokud se rozhodne, že má, dá se i upgrade baterie očekávat.

O tom, že bude skládací smartphone Samsungu spíše raritním kouskem než telefonem pro masy svědčí i fakt, že jej má Samsung podle odhadů vyrobit zhruba 300 000 až 500 000 kusů. Dostupnost tak bude skutečně minimální. Jelikož se však spekuluje o ceně atakující hranici 2000 dolarů, je jasné, že velký zájem by o tento telefon stejně nebyl.

foldalbe-smartphone-FB

Dnes nejčtenější

.