Zavřít reklamu

Představení nové verze phabletu Galaxy Note pro letošní rok se nezadržitelně blíží. Poté, co jsme se o této novince dozvěděli v minulých týdnech spousty zajímavých detailů, nám jihokorejský gigant před pár dny prozradil i datum představení. Datum spuštění prodejů však bylo stále zahaleno tajemstvími. To se ale dneškem mění.

S velmi zajímavou informací přispěchal korejský portál ETNews, kterému se podařilo zjistit, že nový Note9 by měl na pulty obchodů zamířit již 24. srpna, tedy 15 dní po oficiálním představení, které je naplánováno na 9. srpna v New Yorku. Model pro letošek by tak měl dorazit zhruba o tři týdny dříve, než tomu bylo vloni. To je ale samozřejmě způsobeno i dřívějším představením, které je též zhruba o 3 týdny uspíšené. 

Dřívější uvedení na pulty obchodů si můžeme vysvětlit hned dvěma důvody. Tím prvním je bezpochyby snaha zaujmout zákazníky novým smartphonem ještě před příchodem nových iPhonů, které každoročně způsobují ve světě skutečné šílenství. Než aby s nimi Samsung bojoval přímo proto radši zvolí taktiku, kdy svůj telefon představí pár týdnů před iPhony a tím mu zajistí de facto volné pole působnosti, kdy proti němu nestojí žádný příliš velký a žádaný konkurent. 

Druhým důvodem, o kterém se zmiňuje i korejský portál, je pak snaha alespoň nějak napravit ne zcela povedené prodeje vlajkových lodí Galaxy S9. Ty totiž žádnou obří revoluci nepřinesly a tak o ně není takový zájem, jak by asi Samsung čekal. Dřívější zahájení prodejů tak má alespoň částečně zažehnat jejich prodejní mizérii. Loňský Note8 totiž trhal prodejní rekordy, takže Samsung věří, že se mu něco podobného podaří i nyní. 

Těžko v tuto chvíli říci, zda se letos dočkáme uvolnění tohoto modelu na všech trzích v jeden den, či bude přicházet do různých zemí ve vlnách. Pokud by byl ale skutečně hlavní důvod ve špatných prodejích Galaxy S9, dalo by se očekávat, že se jej bude Samsung snažit dostat do všech zemí co možná nejdříve. 

The-Galaxy-Note-9-may-include-a-physical-shutter-button-that-can-also-take-screenshots

Dnes nejčtenější

.