Zavřít reklamu

Ačkoliv je operační systém Android Oreo venku již poměrně dlouho a Google před pár dny uvolnil jeho nástupce 9.0 Pie, Samsung s aktualizací na Oreo u svých telefonů příliš nespěchá. Podle úniku harmonogramu aktualizací to totiž vypadá, že na své starší modely převážně ze střední až nižší třídy tento operační systém uvolní až v průběhu příštího roku.

Zatímco vlajkové lodě z minulého roku se aktualizace již dočkaly, majitelé levnějších modelů se dočkají v průběhu prvních tří měsíců příštího roku. Výjimkou budou majitelé modelu Galaxy J7 Neo, na který dorazí aktualizace již v prosinci tohoto roku.  Na screenshoty zachycující harmonogram aktualizací se můžete podívat pod tímto odstavcem.

Pokud jste vlastníky některého z výše uvedených modelů a už jste se chystali kroužkovat do kalendáře měsíc, kdy k vám Oreo dorazí, měli byste ještě vyčkat. I tady totiž platí, že Samsung uvolní aktualizaci v několika vlnách, takže je vcelku pravděpodobné, že zatímco v zahraničí již Oreo na vašem modelu poběží, v České republice ještě k dispozici nebude. Aktualizační proces může dále pozdržet například i softwarový problém, který bude potřeba před rozšířením po celém světě opravit. Teoreticky bychom se tak mohli dočkat toho, že zatímco nové vlajkové lodě Samsung pofrčí již na novém Androidu 9.0, na některé modely teprve dorazí Android 8.0. 

Android 8.0 Oreo FB

Dnes nejčtenější

.