Zavřít reklamu

Pokud používáte ke svému každodennímu fungování dotykový smartphone, s takřka stoprocentní jistotou je jeho displej opatřen oleofobní vrstvou. Díky té po něm vaše prsty skvěle kloužou, není jej tak jednoduché poškrábat a nedrží se na něm tak moc nečistoty či otisky prstů. Po nějaké době se ale tato ochrana opotřebuje a váš displej začne vykazovat lehce horší vlastnosti, které můžete zpozorovat například právě usazováním vašich otisků. A právě s tímto by rád Samsung do budoucna zatočil.

Jihokorejci si před nedávnem zaregistrovali nový patent, který má za cíl jediné – výrazně zlepšit oleofobní vrstvu a především pak její životnost. Oleofobní vrstva na budoucích smartphonech od Samsungu by měla být po chemické stránce vylepšená tak, aby byla schopná se sama opravovat.  Zjednodušeně by se tak dalo říci, že díky tomuto vylepšení by měl mít displej perfektní vlastnosti třeba i po dvou letech neustálého používání. Nicméně není ale v tuto chvíli vůbec jasné, jak je Samsung ve vývoji něčeho podobného daleko.

Snahám Samsungu v oblasti oleofobní vrstvy se nemůžeme příliš divit. Jsou to totiž právě jeho telefony, jejichž displeje jsou celosvětově považovány za naprostou špičku a pravidelně si odnášejí ceny za nejlepší obrazovky smartphonů na světě. Vylepšením ochranné vrstvy by pak Samsung jejich úroveň opět o něco zvýšil a zajistil jim jejich dokonalost na daleko delší dobu, než je tomu doposud. Jelikož se ale zatím jedná o pouhý patent, je jeho realizace v nedohlednu. Ale kdo ví. 

Galaxy S9 FB

Související články

Dnes nejčtenější

.