Zavřít reklamu

Nový Samsung Galaxy Note9, který se veřejnosti oficiálně představil včera večer, se od svého loňského předchůdce Note8 na první pohled téměř v ničem neliší. Ačkoli po stránce designu je si se svým starším bratříčkem skutečně v mnohém podobný, uvnitř skrývá spoustu novinek, které určitě stojí za zmínku. Samsung proto vytvořil povedenou infografiku, která přehledně porovnává konkrétní specifikace obou modelů a zákazníci si tak mohou udělat jasnou představu, zda se jim případný upgrade vyplatí.

Nový Galaxy Note9 podědil po svém předchůdci spoustu předností, zároveň je ale doplnily ty nejzajímavější novinky z Galaxy S9 a S9+. Telefon tak dostal například nový fotoaparát s variabilní clonou, díky které je schopný pořizovat kvalitní snímky i za horších světelných podmínek. Zároveň je ale fotoaparát nyní obohacen o nové funkce s podporou umělé inteligence, které pomáhají vytvořit ještě kvalitnější fotografie.

Oproti Note8 se nový Galaxy Note9 liší už svými rozměry – novinka je o něco málo nižší, zároveň ale širší a tlustší. Spolu s tím o pár gramů narostla i hmotnost. Větší proporce telefonu a vyšší hmotnost přináší ale dvě hlavní výhody – Note9 má o desetinu palce větší displej a hlavně baterii s výrazně vyšší kapacitou, a to o celých 700 mAh. Podobně se změnily i rozměry a hmotnost stylusu S Pen, který nyní podporuje Bluetooth připojení a tudíž nabízí několik nových funkcí.

Ostatně jako každý rok, i tentokrát narostl výkon telefonu. V Samsungu Galaxy Note9 tiká osmijádorový procesor s taktem až 2,8 GHz + 1,7 GHz (respektive 2,7 GHz + 1,7 GHz v závislosti na trhu). Zvýšila se také kapacita operační paměti, a to až na 8 GB. Narostlo i maximální vnitřní úložiště, konkrétně na úctyhodných 512 GB a spolu s tím telefon podporuje až 512 GB microSD karty. Samsung také vsadil na lepší LTE čip, jenž by měl nabídnou vyšší rychlosti připojení, a z Galaxy S9 si Note9 vypůjčil Intelligent Scan – kombinaci čtečky oční duhovky a obličeje.

Zapomenout bychom nememěli ani na novější Android 8.1, který je na telefonu defaultně předinstalovaný.

Samsung-Galaxy-Note9-vs-Note8-FB

Dnes nejčtenější

.