Zavřít reklamu

Odemykání telefonu skrze otisk prstu je již řadu let jednou z nejoblíbenějších autentizačních metod prakticky všech výrobců. Snímače otisků prstů měly dlouhou dobu své místo na přední straně telefonu, kde byly implementovány například do tlačítek Domů. Kvůli trendu zvětšujících se displejů však museli výrobci smartphonů najít pro čtečky zcela jiné místo a ze přední stranu telefonu je buď případě umístili na záda, nebo se s nimi rozloučili a nahradili je skenery obličeje, očních duhovek a podobných věcí. Zdá se ale, že s tímto řešením nejsou příliš spokojeni jak zákazníci, tak ani samotní výrobci. Stále častěji se proto hovoří o čtečce otisků prstů zabudované přímo do displeje. A právě chystaný Samsung Galaxy S10 by měl s touto novinkou přijmout. 

Čtečkou otisků prstů integrovaná do displeje se zatím mnoho telefonů pochlubit nemůže. Samsung tak cítí šanci se právě podobnou novinkou vyšvihnout na výsluní, k čemuž mu mají dopomoci jeho chystané modely Galaxy S10. Ty by měly podle nedávných informací dorazit hned ve třech velikostních variantách, přičemž jedna z nich by mohla navíc být cenově o něco dostupnější. 

Podle korejského portálu se Samsung rozhodl pro použití ultrazvukového snímače u dvou prémiových modelů Galaxy S10, zatímco u levnějšího modelu vsadí na optický senzor. Ten je sice levnější, je ale také o něco pomalejší a méně přesný. Zda odemkne či neodemkne telefon vyhodnocuje rozpoznáním 2D snímků, takže tu existuje reálná šance na jeho překonání. Nicméně třikrát nižší cena dělá zkrátka své. 

Do představení nových Galaxy S10 je ještě spousta času a dá se očekávat, že se na toto téma vyrojí ještě spousty nových informací. Pokud by ale Samsung skutečně dokázal kvalitní čtečku pod svůj displej implementovat, setkal by se bezesporu s nadšením. Senzor na zádech vedle fotoaparátu totiž tím pravým ořechovým rozhodně není. Nechme se ale překvapit. 

Galaxy S10 leak FB

Dnes nejčtenější

.