Zavřít reklamu

Ačkoliv je čtečka otisků prstů poměrně stará autentizační metoda a na smartphonech se s ní setkáváme již řadu let, její obliba mezi uživateli je velmi vysoká. Kvůli zvětšujícím se displejům ji však jsou výrobci nuceni přesouvat z přední strany smartphonu na jeho záda. Umístění na zádech ale není v žádném případě ideální. Toho si je dle všeho vědom i sám Samsung a proto pracuje na technologii, díky které bude moci umístit čtečku otisků prstů pod displej. Dočkat bychom se jí ale mohli brzy i jinde. 

Poměrně spolehlivý leaker, který vystupuje na Twitteru pod přezdívkou @MMDDJ, sdílel na svém profilu velmi zajímavou zprávu, ve které tvrdí, že jihokorejský gigant pracuje na smartphonu, který se pochlubí snímačem otisků prstů v bočním rámu. Dočkat bychom se ho pak měli již do konce tohoto roku. Pokud by se Samsung po této cestě vydal, napodobil by například společnosti Sony či Motorola, které již s podobným řešením čtečky otisků prstů přišly. 

Dočká se této novinky skládací smartphone?:

V tuto chvíli není vůbec jasné, jaký model by se mohl s touto novinkou pochlubit. Teoreticky bychom se ale mohli takovéto čtečky dočkat u chystaného skládacího smartphonu, který by měl Samsung podle slov jeho šéfa představit již během podzimu. “Černého Petra” si ale může samozřejmě vytáhnout i zcela jiný – pravděpodobně levnější – model. 

Samsungs-next-smartphone-could-boast-a-side-mounted-fingerprint-scanner

Dnes nejčtenější

.