Zavřít reklamu

Za poslední měsíce se objevilo hned několik indícií, že připravovaný Galaxy S10 z dílny Samsungu se pochlubí čtečkou otisků prstů v displeji. Podle nejnovějších zpráv by měla potřebný senzor dodat Samsungu společnost Qualcomm, která na vývoji ultrazvukové čtečky v displeji pracuje už několik let, a tak v daném oboru dokáže v současnosti nabídnout ty nejlepší komponenty.

Na základě dostupných informací by měl Samsung využít třetí generaci senzoru, což je aktuálně nejnovější snímač z nabídky Qualcommu. Čtečka otisků je tak nejenom rychlejší, ale především pak přesnější, spolehlivější a tudíž i bezpečnější. Zároveň tak bude Galaxy S10 pravděpodobně vůbec prvním telefonem na světě, který takto pokročilou čtečku v displeji nabídne. Spolupráce se pochopitelně zamlouvá taktéž samotnému Qualcommu, jelikož svůj produkt rázem dostane k milionům zákazníků.

První generaci ultrazvukové čtečky představila společnost Qualcomm v roce 2015 a jednalo se spíše o jakýsi prototyp, který mohli zainteresovaní výrobci testovat, aby zjistili, co od nové technologie očekávat. Druhou generaci pak minulý rok začaly využívat vybrané čínské společnosti ve svých zařízeních, ale do globálně rozšířeného produktu se nedostala. Až třetí generace by měla být průlomová, a to právě díky zájmu ze strany jihokorejského giganta.

Nicméně stále platí, že Galaxy S10 nemusí být prvním smartphonem Samsungu, který čtečku v displeji nabídne. Jak jsme nedávno psali, existuje pravděpodobnost, že společnost během následujících měsíců představí pro čínský trh telefon střední třídy, jenž by měl zmíněnou novinku nabídnout. Nová strategie Samsungu totiž spočívá v tom, že inovativní technologie nejprve nabídne v telefonech střední třídy a až poté je nasadí u vlajkových modelů.

Dnes nejčtenější

.