Zavřít reklamu

Samsung na skládacím smartphonu pracuje už poměrně dlouho. Podle nejnovějších informací by Galaxy F, jak se pracovně skládacímu smartphonu od Samsungu říká, neměl disponovat ochranným sklem Gorilla Glass. Jihokorejská společnost používá Gorilla Glass na mnoha svých telefonech, ovšem u skládacího smartphonu udělá výjimku, a to kvůli technologickým omezením. Samsung prozradil, že chce začít s prodejem skládacího smartphonu začátkem příštího roku. Prozatím ještě nepotvrdil, jak přesně se bude jmenovat, ale spekuluje se právě o zmíněném názvu Galaxy F.

Koncepty skládacího smartphonu od Samsungu:

Galaxy F tak zřejmě nedostane ochranné sklo Gorilla Glass, a to kvůli tomu, že by se potom zařízení nemohlo skládat tak, jak Samsung zamýšlí. Samsung namísto Gorilla Glass použije průhledný polyimid od japonské firmy Sumitomo Chemical. Sice není tak odolný jako Gorilla Glass, ale jen díky němu si dokáže Galaxy F zachovat svou flexibilnost.

Předpokládá se, že v příštím roce se stanou hitem skládací smartphony, a tak vás zřejmě ani nepřekvapí, že i společnost Corning, která vyrábí Gorilla Glass, pracuje na flexibilní variantě svého ochranného skla.

Samsung by měl skládací smartphone představit na vývojářské konferenci v listopadu, nicméně do prodeje se přístroj nedostane dřív než příští rok.

Samasung foldable smartphone FB

Související články

Dnes nejčtenější

.