Zavřít reklamu

Jedním z největších vylepšení, které přinesl Samsung Galaxy Note9, je nepochybně přepracovaný stylus S Pen. Ten nyní disponuje Bluetooth konektivitou, díky čemuž přes něho lze provádět jednoduché úkony, například spustit fotoaparát. Funkce S Penu, pramenící právě z tohoto vylepšení, však byly doposud určeny pouze pro nativní aplikace Samsungu, což se však konečně mění. 

Jihokorejský gigant uvolnil pro vývojáře potřebné dokumenty, díky kterým bude možné využívat S Pen i v aplikacích třetích stran. V těch by se měly objevit prvky, které právě tlačítko na stylusu využijí. Krom aktualizovaných aplikací, které brzy budou v Google Play ke stažení, se určitě dočkáme i spousty aplikací vytvořených speciálně pro S Pen. Jednat by se mohlo například o různé hry, k jejichž ovládání bude právě boční tlačítko na peru sloužit. Nicméně vzhledem k poměrně vysoké ceně telefonu a orientaci na specifickou skupinu zákazníků se dá očekávat, že valná většina aplikací využívající S Pen bude zaměřena spíše byznys směrem. 

Díky této zajímavé novince by se mohlo Samsungu podařit též mírně rozpumpovat prodeje tohoto modelu, které nejsou podle všech dostupných informací tak růžové, jak Samsung doufal. Tento scénář se ale dal i díky mírnému vylepšení oproti loňskému Galaxy Note8 očekávat. 

Galaxy Note9 SPen FB

Dnes nejčtenější

.