Zavřít reklamu

Dnes se podíváme na program s názvem Debito, pomocí kterého můžete velice jednoduše spravovat nejen vaše smlouvy, příjmy, výdaje, rozpočty, doklady, záruky, ale i osobní data. Vsadím se, že většina z vás má všechny tyto dokumenty uložené někde v šanonech, které jsou jednak nepraktické a jednak zabírají spoustu místa. Co když vám řeknu, že aplikace Debito se o všechny tyto dokumenty postará a ještě k tomu vám bude perfektně sloužit jako přehled vašich příjmů a výdajů? Pojďme se tedy společně podívat na to, jak Debito funguje.

debito_produkt7

Proč zrovna Debito?

Jak už jsem se zmínil výše, tak Debito jednoduše spravuje vaše smlouvy, doklady, příjmy, výdaje apod. Samozřejmě je všech těchto položek strašně hodně a vaše hlava jednoduše nemá kapacitu na to, aby si všechny tyto údaje zapamatovala, kór ještě když máte něco platit týdně, měsíčně či ročně. Pokud se tedy rozhodnete, že si do Debita přesunete všechny dokumenty, tak jednak získáte místo v poličkách, ve kterých dříve byly šanony, a jednak vám bude Debito vždy připomínat, když budete muset něco zaplatit. A to samozřejmě není všechno – existuje mnoho dalších scénářů, kdy se vám Debito může hodit a pár jich pro vás mám níže:

  • Víš, do kdy ti platí občanka, pas, pojistka nebo STKáčko?
  • Víš, kolik máš ještě bance doplatit leasing, úvěr nebo hypotéku?
  • Víš, kdy můžeš změnit operátora, pojišťovnu nebo dodavatele energií?
  • Víš, kde máš všechny smlouvy?
  • Víš, do kdy máš záruku na mobil nebo třeba na boty a kde máš záruční listy?
  • Víš, kdy máš jít na zdravotní prohlídku nebo očkování?
  • a nespočet dalších případů…

Pokud se bojíte, že je ovládání takové aplikace složité, tak vás musím vyvést z omylu. Debito je uživatelsky velice přívětivé, jednoduché a intuitivní. Pokud tedy patříte mezi jedince, kteří si s chytrými telefony moc nerozumí, nemusíte se bát, že byste se s Debitem nenaučili – jeho používání je doopravdy velice jednoduché. Na první pohled může Debito po prvním spuštění vypadat jako velice strohé, avšak jakmile do něj předáte prvních pár informací a dokumentů, tak se teprve začnou dít věci…

Vložení veškerých dat

Aby se mohlo Debito předvést, tak samozřejmě, jako každý jiný program, musí mít nějaký vstup. V tomto případě vstup představují vaše příjmy, výdaje, smlouvy a další. Jakmile se vám podaří do Debita nahrát prvních pár desítek položek nejen z vašeho rozpočtu, tak rázem získáte krásné přehledy – to už ale předbíháme. Při vkládání dat si jednoduše v kategorii zvolíte, o jakou položku finančních účtů se jedná, a poté vyplníte podkategorie – ve většině případů je to specifické odvětví zvolené kategorie plus banka, která určitou službu nabízí. Poté už pouze stačí zadat částku, časovou periodu, datum a v případě potřeby obrázek smlouvy či jiného dokumentu. Tento postup budete opakovat do té doby, dokud si do Debita nenahrajete všechna data – sice to bude stát nějaký čas, ale opravdu to stojí za to.

Listy, statistiky a filtr

Jakmile dokončíte vkládání všech vašich dat a informací, tak pocítíte pravý potenciál aplikace Debito. Nejprve začneme listy – ty se v dolním menu nachází druhé zleva. První místo zabírají v listech upozornění, kde se nachází vše, co musíte platit. Níže se samozřejmě nachází jakýsi přehled všech ostatních dat, které jste do aplikace zadali – ať už to jsou již zmiňované příjmy či výdaje a nebo například kopie vašeho občanského průkazu či pasu. Prostě a jednoduše, listy představují přehled všech dat, která jste do Debita „naťukali“.

Nejzajímavější částí Debita jsou dle mého názoru statistiky. Statistiky zobrazíte tak, že v menu kliknete na třetí položku zleva. Zde se objevují veškeré grafy, pomocí kterých se můžete nejlépe orientovat ve vašich příjmech, výdajích a bilanci. Pokud se rozhodnete pro zobrazení bilance, tak se jednoduše můžete podívat, kolik se vám podařilo tento měsíc ušetřit, respektive kolik peněz vám do konce měsíce zbývá. V příjmech a výdajích se poté nachází klasický koláčový graf, který má různé barvy podle toho, kam spadá určitý příjem či výdaj. Pomocí horního filtru si samozřejmě můžete zvolit, od kdy do kdy mají grafy s daty pracovat.

Předposlední záložkou v menu je filtr. Filtr funguje tak, jak zní – pokud něco hledáte, tak vám to vyfiltruje. Jednoduše si ve filtru navolte to, co zrovna hledáte – například smlouvu z určité kategorie nebo data. Jakmile budete mít vše nastaveno, stačí stisknout tlačítko Aplikovat filtr. Poté se zobrazí všechna data, která odpovídají tomu, co jste ve filtru navolili.

debito_produkt8

Pomoc?

Úplně poslední kategorií, která se v menu nachází úplně vpravo, je nápověda. Nevíte-li si v určité kategorii v menu rady, stačí kliknout na nápovědu v dolní liště, a to vám jednoduše řekne všechno to, co byste měli vědět. Pokud se nacházíte v kategorii statistik, tak vám nápověda zobrazí informace o statistikách – a tak to funguje ve všech jiných kategoriích. V případě, že vám tato „strohá“ nápověda nestačí, tak si tu kompletní můžete zobrazit v menu, které rozevřete kliknutím na ikonu tří čar v pravém horním rohu obrazovky. V tomto menu se taktéž nachází položka Nastavení, kde si můžete změnit některé předvolby, jako je například měna či země.

Závěr

V případě, že máte kompletní rodinu a všech příjmů, výdajů a periodicky vznikajících pohledávek začínáte mít přes hlavu, tak je Debito přesně pro vás. Uplatnění Debito najde především u starších lidí, kteří mají rodinu a musí se starat o to, aby vše fungovalo tak, jak nejlépe může. Rozhodně se nebojte Debito zkusit i tehdy, pokud nejste s moderními technologiemi úplní kamarádi. Jeho používání je velice jednoduché a myslím si, že se jej naučí každý. Ve výsledku to může mít za následek lepší správu a organizaci veškerých povinností, které vám každým dnem vznikají a přibývají. Pokud si tedy chcete veškerou správu nejen financí ulehčit, tak vám Debito podává pomocnou ruku – a je jen na vás, jestli pomoc přijmete. V rozhodování by vám mohl pomoci fakt, že Debito pochází od českých vývojářů a je naprosto zdarma v Google Play. Pokud patříte mezi jablíčkáře, naleznete ji v App Storu.

debito_Fb

Dnes nejčtenější

.